Cezary Konarski
Zielonogórzanka Ewa Pydyszewska razem z Maciejem Klimkiem zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju nowoczesnym. Facebook.com/pentathlon.polska
Ewy Pydyszewska, zawodniczka ZKS-u Drzonków razem z Maciejem Klimkiem (Victoria Radom) zdobyła srebrny medal mistrzostw świata młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym. Zielonogórzanka w Aleksandrii po sukces sięgnęła w rywalizacji sztafet mieszanych.

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego w swoim serwisie informuje, że do walki o medale stanęło 21 ekip. I tak relacjonuje przebieg rywalizacji:

„Czas 1.58,28 uzyskany przez naszych reprezentantów podczas pierwszej z rozegranych konkurencji - pływania był dziewiątym rezultatem na tym etapie zawodów. 208 punktów zdobytych podczas zmagań na planszy szermierczej pozwoliło im na zajęcie wysokiego 11. miejsca w tej konkurencji. Jednak to dzięki świetnemu występowi na parkurze polska sztafeta zyskała najwięcej. Bezbłędny przejazd - i tylko dwa punkty odjęte od puli 300 za minimalne przekroczenie normy czasu - okazał się drugim rezultatem jazdy konnej. Biało-Czerwoni awansowali na drugie miejsce i znaleźli się w gronie pretendentów do medalu. Ewa Pydyszewska startująca na pierwszej zmianie sztafetowej walkę o podium rozpoczęła bardzo skutecznym strzelaniem (pierwsza runda 8,12 s, druga runda 8,44 s). Od startu utrzymywała również wysokie tempo biegu. Maciej Klimek kilka błędów na strzelnicy szybko nadrobił na trasie biegu. Nasi zawodnicy znaleźli się w ścisłej czołówce konkurencji łączonej i trzeci wynik ustanowiony przez nich w laser run’ie zapewnił im tytuł wicemistrzów świata”.