Pierwszą połowę przespali, a w drugiej gonili wynik. Sokół Żary przegrał po heroicznym boju z Polonią Świdnica

Małgorzata Fudali Hakman
W 14. kolejce rozgrywek 3. ligi koszykówki mężczyzn Sokół Żary Basketball podejmował Domino Polonię Świdnica.

Pierwszą połowę podopieczni Radosława Magierskiego nie mogą zaliczyć do udanej. Bardzo dużo niecelnych rzutów spowodowało, że przeciwnik odskoczył im na 14 punktów i żaranie mieli bardzo trudne zadanie w drugiej części, żeby odrobić stratę. Od pierwszej sekundy rozpoczęli szaleńczy pościg za wynikiem i trzeba przyznać, że ambicja i determinacja doprowadziła miejscowych do wyniku remisowego, a nawet prowadzenia. W tym momencie do gry włączyli się sędziowie, którzy swoimi "dziwnymi" i nie do końca zrozumiałymi decyzjami wprowadzili bardzo nerwową atmosferę w szeregach Sokoła. Niestety wykorzystali to rywale, którzy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Sokół przegrał z Polonią Świdnica 80 : 89(18:27, 21:26, 27:19, 14:17). Cieszy dobra postawa powracającego do formy Radosława Barcza, który rzucił najwięcej punktów dla żaran(20).

-Mecz przegrany po walce, przespaliśmy pierwszą połowę, w której przeciwnik rzucił nam 9 razy za 3pkt. W drugiej zdecydowanie lepsza gra w obronie i wróciliśmy do meczu, a nawet wyszliśmy na 2 pkt prowadzenie. Niestety kilka błędów plus kilka słabych "gwizdków" w sytuacjach remisowych, zadecydowały, że końcówkę przegrywamy 11:2 i cały mecz 89:80-podsumował $Radosław Magierski -trener Sokoła Żary. Na pochwałę zasługuje fakt, że potrafiliśmy odrobić 14 pkt starty oraz świetna postawa młodzieżowca Alana Burcona, bo zdecydowanie poprawił obronę i dołożył 9 pkt w ataku. Za tydzień mecz z Gimbasketem, który jest bezpośrednio przed nami w tabeli, więc mega ważny mecz dla nas.

Zapraszamy na mecz 22 stycznia w hali MOSRiW przy ulicy Zwycięzców o 11.30.