Tradycyjne, coroczne spotkanie Agrosu było okazją do wyróżnienia najlepszych zawodników za sezon 2020. Trudny okres, ograniczona liczba startów, ale zawodnicy sekcji lekkoatletycznej i zapaśniczej stanęli na wysokości zadania i plasowali się w czołówce krajowej w najważniejszych startach, które odbyły się w tym trudnym dla polskiego sportu okresie. Nagrody i upominki wręczali zawodnikom wiceburmistrz miasta Patryk Faliński, sponsorzy klubu i zarząd Agrosu.
W tradycyjnym Challenge’u nagrodzono i wyróżniono ośmiu lekkoatletów i sześciu zapaśników
Zarząd MLKS AGROS Żary podziękował Prezesowi Leszkowi Karasiowi (25 lat pracy w klubie), założycielowi pierwszej sekcji zapaśniczej na ziemi żarskiej wiceprezesowi, dyrektorowi sportowemu Agrosu Franciszkowi Dendewiczowi i trenerskiej ikonie Agrosu Ryszardowi Dynowskiemu (402 medale imprez rangi MŚ, ME i MP). Prezentacja pracy legend Agrosu była świetną lekcją historii dla najmłodszych uczestników spotkania. Były wspomnienia i chwile wzruszeń.
ZOBACZ TAKŻE:
Na zakończenie uroczystości Challenge’u 2020 najmłodsi zawodnicy sekcji lekkoatletycznej i zapaśniczej otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Żary i firmę SWISS KRONO.
CHALLENGE 2020 MLKS AGROS ŻARY- LEKKOATLETYKA
Wyróżnienia:
FABISZEWSKA EMILIA (Tr. M.Wisz)
- 2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach Przełajowych – Nowa Sól 6.11.2020
- 2 miejsce w biegu na 2000 m. w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW – Zgorzelec- 15.09.2020
- 1 miejsce w biegu na 1000 m w Mistrzostwach Województwa – Słubice 8.10.2020
- 4 miejsce w biegu na 1000 m. z przeszkodami, Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek - 20.08.2020
- 9 miejsce w biegu na 1000 m. z przeszkodami w Mistrzostwach Polski młodzików Słupsk 27.09.2020
REKORDY ŻYCIOWE 1000- 3,22,00/2000- 7,18,14/ 1000prz-3,23,51/
SZYMAŃSKA OLIWIA (Tr. Ż. Senderek)
- 3 miejsce w biegu na 60 m.w XXVI Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych Łódź -5-6.09.2020
- 2 miejsce w biegu na 100 m. w Mistrzostwach Województwa – Słubice 8.10.2020
REKORDY ŻYCIOWE 60m – 8,22 s./ 100-13,18 s./200-28,33 s./300- 46,95/
Wyróżnienie specjalne -sztafeta 4x 100 m -młodzik
- MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW – Zgorzelec- 15.09.2020. 1 miejsce 4x100chł( Deć, Mysiorek, Szakoła, Mac)-45,94/
- MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – SŁUPSK- 26-27.09.2020. 2 miejsce 4x100 CHŁ (Fabian Deć(06), Kacper Mysiorek(05), Jakub Szakoła(06), Szymon Mac(05)-44,96 – REKORD WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO !!!
KLASYFIKACJA CHALLENGE 2020 LEKKOATLETYKA :
1 m. JUNG MARCIN (Tr. D.Wisz)
- Członek Kadry Narodowej
- 1 miejsce w siedmioboju w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu 14-16.02.2020
- 1 miejsce w 10-boju w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu 18-20.09.2020- 2-krotny Mistrz Województwa w skoku wzwyż i biegu na 200 m. Słubice 08.10.2020
REKORDY ŻYCIOWE 100m.-11,50 s/200m.-23,01 s/400m-51,56 s/skok w dal-6,51 m./skok wzwyż -1,92 m./tyczka-3,40 m./ rzut dyskiem-41,14 m./oszczepem-40,86 m./pchnięcie kulą- 13,78/dziesięciobój-6467 pkt.
2 m. PECYNA KINGA(Tr. P.Korsak)
Członkini Kadry Wojewódzkiej Młodzików
- 1 miejsce w rzucie młotem w w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW – Zgorzelec- 15.09.2020
- 8 miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski młodzików Słupsk 27.09.2020
- 2 miejsce w rzucie dyskiem w w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW – Zgorzelec- 15.09.2020
- 6 miejsce w pchnięciu kulą Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek - 20.08.2020
REKORDY ŻYCIOWE dysk 0,75 kg – 38,82 s./ kula 3kg – 10,75/ młot 40,23 m./
3 m. DUDKIEWICZ ALICJA(Tr. P.Korsak)
- Członkini Zaplecza Kadry Narodowej
- 3 miejsce w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Polski LZS – Ciechanów 28.08.2020
- 6 miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu 12.09.2020
- 8 miejsce w pchnieciu kulą w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu 14.09.2020
REKORDY ŻYCIOWE kula 12,49 m/ dysk 1kg – 32,63 s./
4m. SALAMON BLANKA (Tr. M.Wisz)
- Członkini Kadry Wojewódzkiej Młodzików
- 2 miejsce w wieloskoku Finał Ogólnopolski LDK – Włocławek - 20.08.2020
- 3 miejsce w biegu na 80 m.p.pł. i 2 miejsce w skoku w dal w MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW – Zgorzelec- 15.09.2020
- 9 miejsce w wieloskoku w Mistrzostwach Polski młodzików Słupsk 27.09.2020
REKORDY ŻYCIOWE 80pł- 12,56/ 100- 13,63/w dal- 5,02/wieloskok 10,83/ wzwyż – 1,45/
5 m. MISTOŃ ZUZANNA (Tr.D.Wisz)
Członkini Zaplecza Kadry Narodowej
- 5 miejsce w pięcioboju w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu 12-14.02.2020
- 8 miejsce w sztafecie 4x100 m. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu 12.09.2020
- 9 miejsce w siedmioboju w Mistrzostwach Polski juniorów w wielobojach w Radomiu 12.09.2020
- finalistka biegu na 100 m.p.pł. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu 12.09.2020
REKORDY ŻYCIOWE 100pł – 15,40/ 100m- 13,05 s./200- 27,11 s./300- 43,08 s/w dal- 5,20/ kula- 10,20 m./ wzwyż- 1,45/oszczep- 30,84 m./ siedmiobój – 3875 pkt.
6 m. BIELAK MIŁOSZ (Tr. M.Wisz)
- Członek Zaplecza Kadry Narodowej
- 4 miejsce w biegu na 3000 m . w Mistrzostwach Polski LZS – Ciechanów 28.08.2020
- 9 miejsce w biegu na 3000 m. w Mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu 12.09.2020
REKORDY ŻYCIOWE 1500 – 4,13,92 s/3000 – 8,51,77 s./5000 – 15,27,12 s.
CHALLENGE 2020 MLKS AGROS ŻARY – ZAPASY KOBIET
Wyróżnienie :
IZABELA GRONKOWSKA – III m. Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodziczek -Pelplin
V m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe -Ciechanów
KLASYFIKACJA CHALLENGE 2020 MLKS AGROS ŻARY- ZAPASY KOBIET
1m. MARTYNA GABRYL
- I m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży -40 kg -Chełm
- II m Puchar Polski- Turniej Nadziei olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – Boguszów Gorce-junior młodszy 43 kg
- 2 m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe -43 kg – Ciechanów
- Zawodniczka kadry Narodowej juniorek młodszych
2 m. OLIWIA CHARCHALIS
- I m Puchar Polski seniorek Turniej Nadziei olimpijskich Krajów Wyszehradzkich – 50 kg – Boguszów Gorce
- V m MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK -Siedlce -50 kg
- Zawodniczka kadry narodowej juniorek.
3 m. ZUZANNA KUCZMA
- III m. MISTRZOSTWA POLSKI juniorek Siedlce 68 kg
- Zawodniczka kadry Narodowej juniorek.
CHALLENGE 2020 MLKS AGROS ŻARY – ZAPASY STYL KLASYCZNY
Wyróżnienie : WIKTOR BŁASZCZYK
- III m Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików styl klasyczny – Żukowo
- III m Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików styl wolny -Pelplin
- III m Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe- Ciechanów
KLASYFIKACJA CHALLENGE 2020 MLKS AGROS ŻARY- ZAPASY styl klasyczny
1 m. WOJCIECH KUŹMIAK
- II m Puchar Polski juniorów młodszych – Warszawa -45 kg
- III m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży -Janów Lubelski -45 kg
- I m Otwarte Mistrzostwa województwa lubuskiego młodzik – Żary 48 kg
- Zawodnik kadry Narodowej kadetów(junior młodszy)
2 m. KAMIL NOWAK
- II m Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe – młodzieżowiec -82 kg -Siedlce
- V m MISTRZOSTWA POLSKI juniorów -Racibórz 67 kg
- V m Puchar Polski juniorów- Racibórz – 72 kg
- Zawodnik kadry Narodowej juniorów
3 m. GRACJAN JEDUT
- I m. Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe -Siedlce 55 kg
- VII m Puchar Polski kadetów – Warszawa -55 kg
- X m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Janów Lubelski – 55 kg
- Zawodnik kadry Narodowej kadetów (junior młodszy)
Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?