Pojechali po swoje i przywieźli fotel lidera. Promień Żary pokonał Chynowiankę i został samodzielnym liderem okręgówki

W zaległym meczu zielonogórskiej klasy okręgowej Chynowianka Zielona Góra podejmowała Promień Żary.

Promień do Zielonej Góry przyjechał po swoje, a konkretnie po 3 punkty. Jednak początek meczu w wykonaniu podopiecznych Łukasza Czyżyka nie wyglądał zbyt różowo. To gospodarze stworzyli dwie groźne podbramkowe sytuacje, a przyjezdnym wszystko szło jak po grudzie. Mimo że żaranie wyraźnie chcieli włożyć jak najmniej sił w ten pojedynek musieli jednak zaangażować się bardziej w mecz, bo Chynowianka ani myślała położyć się na murawie i dać wygrać przyjezdnym. Pierwszą bramkę zdobył dopiero w 39 minucie Paweł Dzikowicz i do przerwy Promień prowadził 1:0.

Rzut karny dla Promienia-Marek Wolak

W drugiej przycisnęli

W drugiej części żaranie postanowili podkręcić trochę tempo i i przycisnęli trochę miejscowych. W 61. minucie Marek Wolak podwyższył wynik na 2:0 wykorzystując rzut karny, a potem już jakoś poszło.10 minut później trzeciego gola zaliczył Jędrzej Kononowicz, a w 83. minucie wynik meczu na 4:0 ustalił strzelec pierwszej bramki-Paweł "Dziku" Dzikowicz.

-Na pewno kolejny kroczek cieszy, ale zespół Chynowianki postawił się nam, zresztą jak każdy, ale z biegiem czasu mecz był pod naszą kontrolą. Mnie osobiście cieszą strzelone bramki i obyśmy fotela lidera nie opuścili do końca rozgrywek-powiedział Paweł Dzikowicz.

-Wygrał zespół lepszy piłkarsko. Mieliśmy swoją taktykę na ten mecz i takiego rywala jakim był Promień. Staraliśmy się zneutralizować dwa 'żądła' Marka Wolaka i Kubę Księżaka i to nam się przez długi czas udawało. Niestety zarówno szczęście jak i umiejętności były po stronie Promienia i wynik jaki mamy każdy widzi-podsumował Piotr Turzański(Chynowianka)