MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Gubina uratowali starszą kobietę. Wezwała pomoc ostatkiem sił

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Policjanci z Gubina: aspirant sztabowy Bartosz Palto i posterunkowy Radosław Budzianowski uratowali kobietę.
Policjanci z Gubina: aspirant sztabowy Bartosz Palto i posterunkowy Radosław Budzianowski uratowali kobietę. Lubuska Policja
- Ratunku — powiedziała kobieta słabym głosem do telefonu, a następnie straciła przytomność. To wystarczyło, aby na miejscu w porę pojawili się policjanci z Gubina, wyważyli zamknięte od środka drzwi i uratowali mieszkankę.

We wtorek (13 lutego) przed południem na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta, informując, że chwilę wcześniej skontaktowała się z nią matka, która jest osobą starszą i schorowaną.

Mama kobiety, która zadzwoniła na policję, miała wypowiedzieć do słuchawki telefonu jedynie słowo „ratunku”, po czym sygnał połączenia został przerwany.

- Zgłaszającej, pomimo prób, nie udało się nawiązać ponownego kontaktu ze swoją mamą - informuje młodszy aspirant Magdalena Józak z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Była o nią zaniepokojona tym bardziej, że ta miała przebywać w mieszkaniu sama, a zgłaszająca mieszka od niej w znacznej odległości. To uniemożliwiło jej szybkie dotarcie na miejsce.

Policjanci z Gubina uratowali 87-latkę

Policja ustaliła, że interwencji potrzebuje 87-letnia mieszkanka Gubina, chorująca na cukrzycę. Jako pierwsi do miejsca jej zamieszkania przybyli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gubinie:

  • aspirant sztabowy Bartosz Palto
  • posterunkowy Radosław Budzianowski.

- Drzwi od mieszkania kobiety były zamknięte na klucz, a na pukanie i nawoływanie nikt nie reagował — opowiada mł. asp. Magdalena Józak. - Policjanci podejrzewali, że życie kobiety może być zagrożone i bez wahania wyważyli drzwi.

Po wejściu do środka w jednym z pokoi funkcjonariusze zastali nieprzytomną kobietę, która nie nawiązywała z funkcjonariuszami słownego kontaktu i nie reagowała. Policjanci przystąpili do czynności przedmedycznych i do czasu przyjazdu na miejsce Załogi Pogotowia Ratunkowego podtrzymywali czynności życiowe kobiety.

Następnie na miejsce zdarzenia przybyli zadysponowane służby - medyczne oraz straży pożarnej. Dzięki posiadanej informacji, że kobieta przewlekle choruje na cukrzycę, medycy podali jej odpowiednie leki, a po krótkiej chwili kobieta nawiązała kontakt słowny z obecnymi w jej mieszkaniu przedstawicielami służb.

Kim są policjanci z Gubina, którzy uratowali kobietę?

Obaj policjanci biorący udział w tej interwencji, na co dzień pełnią służbę w Komisariacie Policji w Gubinie.

Aspirant sztabowy Bartosz Palto to funkcjonariusz z dziewiętnastoletnim stażem zajmujący stanowisko asystenta Wydziału Ruchu Drogowego. Aspirant sztabowy Bartosz Palto był wielokrotnie nagradzany za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych oraz pomoc niesioną obywatelom podczas pełnienia służby.

Natomiast posterunkowy Radosław Budzianowski, to policjant Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego posiadający roczny staż.

- Niewątpliwie doświadczenie aspiranta sztabowego Bartosza Palto i charyzma posterunkowego Radosława Budzianowskiego przyczyniły się do uratowania życia seniorce z Gubina. W dowód wdzięczności usłyszeli od członków rodziny kobiety słowa podziękowania — dodaje mł. asp. Magdalena Józak.

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Policjanci z Gubina uratowali starszą kobietę. Wezwała pomoc ostatkiem sił - Gazeta Lubuska

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto