Policjant z Komisariatu Policji w Lubsku na podium V Mistrzostw Policji w podciąganiu na drążku

Małgorzata Fudali Hakman
Młodszy aspirant Adrian Rezlerski zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w Poznaniu V Mistrzostw Policji w podciąganiu na drążku.

27 września 2022 roku w Poznaniu odbyły się V Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku o Puchar Przewodniczącego Zarządu Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej Koleżeńskiej Kasy Oszczędnościowo Pożyczkowej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów i policjantek z pięciu województw.

od 16 lat

Nie mogło na nich zabraknąć policjanta z Komisariatu Policji w Lubsku młodszego aspiranta Adriana Rezlerskiego, który służbę pełni na stanowisku dyżurnego i od lat pasjonuje się sportem. Uzyskał on wynik 49 podciągnięć i tym samym zajął III miejsce. Adrian uzyskał taki sam wynik jak srebrny medalista z województwa śląskiego, jednak z uwagi na to, że był młodszy od rywala, zgodnie z regulaminem zawodów uplasował się na najniższym stopniu podium. To nie był pierwszy udany występ lubskiego funkcjonariusza. W ubiegłym roku zajął on I miejsce z rezultatem 53 podciągnięć, a w II edycji Mistrzostw, które odbyły się w 2019 roku zajął III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć.

Lubuska Policja

Kim jest Adrian Rezlerski?

Podciąganie na drążku wymaga dużej sprawności fizycznej, której naszemu policjantowi nie brakuje. Młodszy aspirant Adrian Rezlerski ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od wielu lat pasjonuje się sportem, szczególnie treningiem funkcjonalnym, poprawą wszystkich cech motorycznych takich jak: szybkość, dynamika, siła i wytrzymałość, a także sztukami walki: boks, MMA. Ukończył szkolenie z zakresu cross treningu, wcześniej trenował zapasy teraz jest instruktorem sportów walki – zapasów, prowadzi także zajęcia sportowe oraz przygotowuje motorycznie sportowców do startów w zawodach. To wszystko pozwoliło mu osiągnąć tak dobry wynik.