Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 10 milionów dla Interiora z Nowej Soli. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Interior jest pierwszym podmiotem w województwie lubuskim, który pozyskał krajowy grant w ramach nowych środków europejskich
Interior jest pierwszym podmiotem w województwie lubuskim, który pozyskał krajowy grant w ramach nowych środków europejskich Pixabay.com
– Technologie wirtualnej rzeczywistości znamy ze świata rozrywki. Teraz Interior będzie wprowadzał je w polskich jednostkach edukacyjnych – zapowiada prezes Andrzej Matłoka. To dzięki pieniądzom z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która wskazała Park Interior, jako najlepszy ośrodek w kraju.

Inwestycje w Nowej Soli. Projekt dla firm szkoleniowych

„Jesteśmy najlepsi w Polsce! Wygraliśmy ogólnokrajowy konkurs!” – od tych słów zaczyna jedna z najlepszych ostatnio informacji Parku Technologicznego Interior.

– Nasz program cyfryzacji najlepszych firm szkoleniowych pokonał przeszło 30 dużych krajowych ośrodków i dostaliśmy grant ponad 10 milionów złotych na wprowadzenie w firmach edukacyjnych najnowocześniejszych systemów teleinformatycznych, w tym w zakresie rozszerzonej rzeczywistości czy technologii immersyjnych – skomentował prezes Interiora Andrzej Matłoka, prezes Parku.

To Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wskazała Park Interior, jako najlepszy ośrodek w kraju i przekazała mu grant w wysokości 10,4 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na cyfryzację polskich firm szkoleniowych.

– Naszym zadaniem będzie finansowanie wyposażenia firm edukacyjnych w najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą realizować szkolenia w zupełnie nowym wymiarze – wyjaśnia Andrzej Matłoka, prezes Parku Interior, cytowany w komunikacje Urzędu Miasta Nowa Sól. – Sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, czy technologie immersyjne angażujące różne zmysły człowieka, pozwolą wejść w interakcje ze światem cyfrowym w zupełnie nowym wydaniu.

Prezes podkreśla, że technologie wirtualnej rzeczywistości znamy ze świata rozrywki, a teraz Interior będzie wprowadzał je w polskich jednostkach edukacyjnych.

– To dla nas wielkie wyróżnienie i odpowiedzialność. Jesteśmy bowiem pierwszym podmiotem w naszym województwie, który w ogóle pozyskał krajowy grant w ramach nowych środków europejskich – tłumaczy prezes Matłoka.

Projekt przygotowało konsorcjum, w którego skład wchodzą Park Interior, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Zachodniopomorska Grupa Doradcza ze Szczecina.

Zobacz też wideo: Strefa Biznesu: Te osoby obawiają się sztucznej inteligencji w pracy

od 16 lat

Nowy projekt. Kto będzie mógł się zgłosić?

Przedsięwzięcie ruszy w grudniu. Do konkursu będą mogły się zgłaszać firmy szkoleniowe z województwa lubuskiego i każdego innego miejsca w Polsce. Autorzy projektu spodziewają się zgłoszeń od pół tysiąca polskich firm szkoleniowych i doradczych.

– Nowa Sól wygrała taki duży grant i będzie zajmowała się pomocą polskim firmom we wdrażaniu nowych technologii. Liczymy, że zgłosi się około pół tysiąca chętnych. Mamy pieniądze dla 170. Musimy wybrać sposób najlepszych perełki, które zasługują na wsparcie i mają najciekawsze pomysły – wyjaśnia Łukasz Rut, dyrektor ds. rozwoju Parku Interior. – Oceny będą dokonywać eksperci posiadający odpowiednie kwalifikacje w zakresie nowych technologii poparte certyfikatami i doświadczeniem.

Dla firm, które dostaną się do projektu, udział w nim przyniesie mocny skok w górę.

– Park technologiczny jest od tego, żeby realizować mocne projekty. Ten jest dla nas dużym wyzwaniem, ale nie jest czymś niezwykłym. Od tego jesteśmy, żeby takie rzeczy robić. Dla firm będzie to skok technologiczny, przejście od tradycyjnych form szkoleniowych do tych najnowocześniejszych – zapewnia dyrektor Rut.

Drugi raz w historii Parku Technologicznego Interior z Nowej Soli zdarzyło się otrzymać grant na projekt o zasięgu ogólnopolskim. Prawie 10 lat również Polska Agencja Przedsiębiorczości finansowała nowosolski projekt, którego celem było wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć w polskich startupach.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ponad 10 milionów dla Interiora z Nowej Soli. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze? - Nowa Sól Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto