Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poród rodzinny w Szpitalu na Wyspie w Żarach. Z powodu pandemii młodzi rodzice muszą ściśle przestrzegać zasad

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
W czasie pandemii porody rodzinne rządzą się swoimi prawami. Jak jest w Szpitalu na Wyspie w Żarach? Obowiązują zasady, których trzeba ściśle przestrzegać.
W czasie pandemii porody rodzinne rządzą się swoimi prawami. Jak jest w Szpitalu na Wyspie w Żarach? Obowiązują zasady, których trzeba ściśle przestrzegać. zdjęcie ilustracyune/pixabay.com
Rodzinne porody w czasie pandemii to dla rodziców i personelu szpitala niezłe wyzwanie. Sprawdź, jakie zasady obowiązują na porodówce w Szpitalu na Wyspie.

Szpital na Wyspie w Żarach opublikował zasady obowiązujące na porodówce podczas rodzinnych porodów. Niestety, w czasie pandemii, rodzice muszą się przygotować na sporo utrudnień związanych z obostrzeniami. Osoba, która towarzyszy mamie podczas porodu musi wykonać test antygenowy na SARS-Cov-2. Zaszczepione osoby, które przedstawią certyfikat, nie będą musiałby płacić za test. Niezaszczepione osoby będą musiały zapłacić.

CZYTAJ TEŻ

Jakie jeszcze zasady obowiązują podczas porodów rodzinnych w żarskim szpitalu?

Oto pełna lista:

  • Pacjentce rodzącej może towarzyszyć przy porodzie tylko jedna osoba.
  • Osoba towarzysząca przed wejściem na Blok Porodowy pozostawia okrycie zewnętrzne w miejscu wskazanym przez personel i przebiera się w odzież ochronną.
  • W celu zapewnienia bezpieczeństwa i jak najlepszej atmosfery rodzącym i noworodkom osoba towarzysząca zobowiązana jest do przestrzegania wszystkich zaleceń personelu medycznego oraz poszanowania spokoju i prywatności innych pacjentek.
  • Osoba towarzysząca aktywnie wspiera rodzącą i mobilizuje pacjentkę w każdym okresie porodu, poprzez wspomaganie w ćwiczeniach oddechowych, zmianach pozycji itp.
  • Na Bloku Porodowym obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, przebywania pod wpływem alkoholu, środków odurzających.
  • Należy ograniczyć do minimum posługiwanie się telefonem komórkowym, zwłaszcza nagrywania i wykonywania zdjęć. Dopuszcza się wykonywanie zdjęć tylko swojemu nowonarodzonemu dziecku za wiedzą i zgodą personelu.
  • Przy nieprzestrzeganiu obowiązujących zasad i zachowaniu zagrażającym bezpieczeństwu, a także braku możliwości wykonywania pracy przez personel medyczny, osoba towarzysząca będzie zmuszona opuścić Blok Porodowy.

PONADTO

:

  • Osoba towarzysząca zobowiązana jest bezwzględnie przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.
  • Na sali może przebywać od aktywnej fazy porodu (lekarz lub położna określa i informuje ją telefonicznie, kiedy ta faza się zaczyna). Wcześniej powinna znajdować się poza szpitalem. Ale gdy już wejdzie - nie może opuszczać sali porodowej. Po porodzie może zostać maksymalnie do dwóch godzin.
  • Zarówno rodząca, jak i osoba towarzysząca, muszą wypełnić ankietę epidemiologiczną, personel zmierzy im temperaturę. Osoba towarzysząca będzie musiała przebrać się w zestaw odzieży ochronnej przygotowany przez szpital i założyć maskę jednorazową.
  • Pacjentka, u której wykonane zostaje cięcie cesarskie nagłe (mimo planowanego wcześniej porodu drogami natury), może wyrazić zgodę na tzw. kangurowanie dziecka (dzieci) przez osobę towarzyszącą do 2 godzin po porodzie.
  • W przypadku zaawansowanej fazy porodu rodząca zostanie skierowana do dedykowanej sali porodowej szpitala.

WIDEO Jak jest na innych porodówkach w regionie

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto