Polecamy

Próbował włamać się do pawilonu handlowego © policja
[1/3]

Poszukiwany listem gończym ukrywał się w... krzakach

Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.

Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest próbę kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym. Po udzielonej mu przerwie nie powrócił do zakładu karnego. Może mu teraz grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 września przed północą. Dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do pawilonu handlowego położonego przy jednej z tamtejszych ulic. Na miejsce udali się policjanci. Po przeszukaniu terenu, za sklepem w pobliskich krzakach zauważyli ukrywającą się osobę, która leżała na ziemi.

- Jak ustalili funkcjonariusze sprawca usiłował włamać się do obiektu po uprzednim wybiciu szyby od drzwi wejściowych, uszkodził kłódki od krat zabezpieczających, jak również przedostał się do pomieszczenia technicznego, skąd usiłował przebić się przez ścianę do sąsiadującej hali sprzedażowej - mówi kom. Aneta Berestecka KPP w Żarach.

Zatrzymany mężczyzna to 58-letni mieszkaniec Żar. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że był poszukiwany listem gończym. Nie powrócił do zakładu karnego po udzielonej mu przerwie. Ponadto miał do odbycia cztery miesiące kary pozbawienia wolności.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo może grozić do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na działanie w warunkach recydywy. Mężczyzna z powrotem trafił do aresztu.

Zobacz również: Brutalny napad na stacji benzynowej. Napastnik rozjechał małżeństwo, aby ukraść pieniądze

źródło: STORYFUL

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Nalot na nielegalne laboratorium. Produkowano tam olej z konopi


Próbował włamać się do pawilonu handlowego. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.

Najnowsze wiadomości

reklama