Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Żarach. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Żarach. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Żarach. Gdzie zapisać dziecko? DGLimages
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Żarach. Przejrzyj dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria są w nich brane pod uwagę, a także jak bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat może mieć dziecko, aby zostało zapisane do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. Niekiedy dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Żarach?

Rekrutacje do przedszkoli trwają zazwyczaj w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Zależy to od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i znajdują się w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Jakie są zasady rekrutacji i gdzie szukać informacji o tym?

Niepubliczne przedszkola w Żarach funkcjonują na podstawie przepisów, które zapisano w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które chodziły do konkretnej placówki już wcześniej. Bierze się także pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisać dziecko można poprzez platformy internetowe bądź w sposób tradycyjny, a więc samodzielne złożenie formularza w placówce.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Żarach znajdziesz na ich stronach internetowych, a także na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Żarach?

Edukacja przedszkolna jest ogromnie ważna dla rozwoju dziecka. Za główny cel obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Oprócz tego, maluch będąc w przedszkolu nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z zakresu motoryki. Maluchy uczą się, jak samodzielnie myć zęby, ubierać się, jeść, biegać, bawić się. Zabawa w większym gronie przyczynia się do przyswojenia takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Żarach

Przejrzyj poniższe wizytówki przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Tuplice, Kopernika 3
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Żarach

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto