Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Żarach w roku szkolnym 2024/2025. Adresy i kontakt do placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Żarach. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Żarach. Gdzie zapisać dziecko? mikanaka
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli w Żarach. Przejrzyj adresy placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj informacje także o tym, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakimi kryteriami kierują się komisje, a także jak istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. Niekiedy może mieć 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Żarach?

Rekrutacje w przedszkolach rozpoczynają się zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, w lutym i marcu. Decyduje o tym dana placówka. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Zasady rekrutacji - gdzie szukać?

Placówki niepubliczne w Żarach działają według przepisów, które zapisano w statucie i opierając się na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do danego przedszkola wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej albo w samej placówce.

Zapisać dziecko można poprzez internetowe platformy lub w starej formie, a więc złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Żarach znajdziesz na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Żarach?

Nauka w przedszkolu jest niezwykle istotna w sferze rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko będąc w przedszkolu nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i emocjonalnym. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, biegać, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Żarach

Poniżej prezentujemy listę wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Dodaj firmę
Tuplice, Kopernika 3
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Żarach

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto