Puchar Polski. 2 karne w dogrywce. W derbach Żar lepszy okazał się Promień Żary, pokonując Unię Kunice

W trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego grająca w okręgówce Unia Kunice(Żary) podejmowała rywala zza miedzy, czyli czwartoligowy Promień Żary.

Mecz zaczął się od typowego dejavu dla kuniczan, ponieważ już w 2. minucie do bramki trafił Kuba Księżniak i było 1:0 dla Promienia. Na pewno wszystkim przypomniała się błyskawiczna bramka w poprzednich derbach, kiedy obie drużyny grały razem w klasie okręgowej. Na odpowiedź kuniczan nie trzeba było długo czekać. 5 minut później wyrównał Morhun. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

W drugiej połowie, mimo wielu prób z jednej i drugiej strony wynik nie uległ zmianie i arbiter Dawid Kuźmiak musiał zarządzić dogrywkę. W pierwszych piętnastu minutach wynik nadal był remisowy i mimo szybko zapadających ciemności piłkarze rozegrali kolejny kwadrans. Ostatnie 5 minut meczu było przełomowe dla obu zespołów. Najpierw przed szansą na zmianę wyniku stanął Konrad Pluta, który jednak nie wykorzystał karnego. 2 minuty później taką samą szansę otrzymał Jakub Księżniak, który tej okazji nie zmarnował. Promień pokonał w derbach Unię 2:1 i awansował do następnej rundy Pucharu Polski.