Rozgrywki żarskiej B klasy. Dzień Konia Sitarinho! Nysa Trzebiel pokonała drugi zespół Delty Sieniawa Żarska

W 17. kolejce rozgrywek żarskiej B klasy Nysa Trzebiel, która już awansowała do A klasy podejmowała na własnym boisku drugą drużynę Delty Sieniawa Żarska.

Cieszący się już z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej zawodnicy z Trzebiela, w prawdziwie przyjacielskiej atmosferze, pokonali bez problemu Deltę Sieniawa Żarska 6:3. Od początku to gospodarze mieli przewagę, ale na drodze do bramki Delty stał, niczym Rejtan na stopniach Sejmu, Marek "Czarna Pantera" Sitarek, który niesamowitymi interwencjami nie pozwolił miejscowym na otwarcie wyniku.

Obrona rzutu karnego przez Marka Sitarka

od 16 lat

Po obronie rzutu karnego natchnął swoich zawodników do agresywniejszej gry i niespodziewanie w 30. minucie to oni objęli prowadzenie po świetnej akcji strzale Mateusza Wojdy. To podrażniło zawodników Nysy, którzy wzięli się ostro do roboty i w 10 minut strzelili 3 bramki. W drugiej części marek Sitarinho Sitarek, opuścił własne pole karne i trykot bramkarski zamienił na koszulkę gracza z pola, po czym strzelił gospodarzom dwie bramki. To był ewidentnie dzień konia "Sitara" i mimo że Delta mecz przegrała to najlepszym zawodnikiem na boisku był bez wątpienia Marek Sitarek.

Bramki strzelali: Dominik Nikoliszyn 34', 43', 50' i Michał Semków 41', 68', 90'+2 dla Nysy i Mateusz Wojda 30' oraz Marek Sitarek71' ,84' dla Delty.