Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się festiwal muzyki dawnej - „Muzyka w Raju" [ZDJĘCIA]

Wojciech Olejarz
Tegoroczny festiwal muzyki dawnej - „Muzyka w Raju”, owego muzycznego raju poszukuje w różnych ciekawych zakątkach ziemi lubuskiej. W tym roku zaplanowano aż 16 festiwalowych dni z 33 koncertami w: Żaganiu, Letnicy, Świdnicy i Gorzowie.

Festiwal rozpoczął się w piątek 9 koncertem w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, gdzie publiczność wysłuchała koncertu „Opera bez śpiewu” w wykonaniu: Jasenka Balic Zunic (skrzypce), Joanna Boślak-Górniok (klawesyn) z towarzyszeniem orkiestry – Green Kore - prowadzonej przez wspomnianą klawesynistkę. 

Tego samego wieczoru w żagańskim Kościele pw. Nawiedzenia NMP melomani mogli dalej świętować, przy muzyce międzynarodowej formacji - Les Timbres. W sobotę i niedziele, czyli 2 i 3 dzień festiwalowy, to również koncerty w Żaganiu: zespołów: La Mora i Les Timbres w Pałacu Książęcym i Kościele Mariackim.

Od poniedziałku 11 sierpnia festiwal przenosi się do Świdnicy, później do Filharmonii Gorzowskiej, by na kolejny weekend powrócić do Gościkowa – Paradyża.
Tegoroczny festiwal muzyki dawnej - „Muzyka w Raju”, owego muzycznego raju poszukuje w różnych ciekawych zakątkach ziemi lubuskiej. W tym roku zaplanowano aż 16 festiwalowych dni z 33 koncertami w: Żaganiu, Letnicy, Świdnicy i Gorzowie. Festiwal rozpoczął się w piątek 9 koncertem w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, gdzie publiczność wysłuchała koncertu „Opera bez śpiewu” w wykonaniu: Jasenka Balic Zunic (skrzypce), Joanna Boślak-Górniok (klawesyn) z towarzyszeniem orkiestry – Green Kore - prowadzonej przez wspomnianą klawesynistkę. Tego samego wieczoru w żagańskim Kościele pw. Nawiedzenia NMP melomani mogli dalej świętować, przy muzyce międzynarodowej formacji - Les Timbres. W sobotę i niedziele, czyli 2 i 3 dzień festiwalowy, to również koncerty w Żaganiu: zespołów: La Mora i Les Timbres w Pałacu Książęcym i Kościele Mariackim. Od poniedziałku 11 sierpnia festiwal przenosi się do Świdnicy, później do Filharmonii Gorzowskiej, by na kolejny weekend powrócić do Gościkowa – Paradyża. Wojciech Olejarz
Tegoroczny festiwal muzyki dawnej - „Muzyka w Raju”, owego muzycznego raju poszukuje w różnych ciekawych zakątkach ziemi lubuskiej. Poza Gościkowem - Paradyżem, kolebką tego cyklicznego - muzycznego święta, twórca i główny organizator wydarzenia – Cezary Zych w tym roku zaplanował, aż 16 festiwalowych dni z 33 koncertami w: Żaganiu, Letnicy, Świdnicy i Gorzowie Wielkopolskim. Festiwal w piątek, 9 sierpnia rozpoczął się koncertem w sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, gdzie mogliśmy wysłuchać koncertu zatytułowanego „Opera bez śpiewu” w wykonaniu: Jasenka Balic Zunic (skrzypce), Joanna Boślak-Górniok (klawesyn) z towarzyszeniem orkiestry – Green Kore - prowadzonej przez wspomnianą klawesynistkę. Jeszcze tego samego wieczoru w żagańskim Kościele pw. Nawiedzenia NMP melomani mogli dalej świętować, przy muzyce międzynarodowej formacji - Les Timbres w składzie: Yoko Kawakubo (skrzypce), Miriam Rignol (viola de gamba) i Julien Wolfs (klawesyn). W sobotę i niedziele, czyli 2 i 3 dzień festiwalowy, to również koncerty w Żaganiu: zespołów: La Mora i Les Timbres w Pałacu Książęcym i Kościele Mariackim. Od poniedziałku 11 sierpnia festiwal przenosi się do Świdnicy, później do Filharmonii Gorzowskiej, by na kolejny weekend powrócić do Gościkowa – Paradyża. Włodarze Żagania, dyrektor Centrum Kultury w Żaganiu oraz proboszczowie żagańskich parafii goszczących muzyków, obecni na koncercie inauguracyjnym nie kryli radości z możliwości realizacji festiwalowych koncertów „Muzyka w Raju” właśnie w Żaganiu, deklarując jednocześnie szczerą chęć współpracy w kolejnych jego edycjach. Niektóre z festiwalowych koncertów, są nagrywane na zlecenie Polskiego Radia – pr II, które w przyszłości będą emitowane na antenach radiowej „Dwójki” i Radia Zachód. Patronat medialny festiwalu, poza wymienionymi rozgłośniami objęła również Gazeta Lubuska i TVP, a honorowymi: Marszałek Lubuski – Elżbieta Polak i Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak. Festiwal objęty jest mecenatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegółowe plany koncertowe dostępne są na str
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Rozpoczął się festiwal muzyki dawnej - „Muzyka w Raju" [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska

Wróć na zagan.naszemiasto.pl Nasze Miasto