Sobieski Żagań górą na własnym parkiecie [ZDJĘCIA]

Wojciech Olejarz
WKS Sobieski Żagań w sobotę, 24 listopada, w 9-tej kolejce II Ligi Polskiej Siatkówki Mężczyzn, na własnym boisku pokonał w trudnym ponad dwugodzinnym meczu rywali z Oławy 3:1.

Pierwsze dwa sety wygrane w stosunku 25:22 i 25:20 wskazywały na szybką i łatwą wygraną gospodarzy, co wyraźnie cieszyło kibiców, którzy niemal w całości wypełnili trybunę główną żagańskiej hali ARENA. Trzecia partia była już bardziej wyrównana, a jego długa końcówka, z wieloma setbolami po obu stronach, wygrana przez siatkarzy Olavi Oława na przewagi 34:32, była prawdziwym horrorem.

Emocje przeniosły się na kolejnego seta. Siatka wydawała się być pod napięciem, a między zawodnikami obu ekip sypały się iskry. Trójka sędziów ze Szczecina miała sporo pracy by poskromić zawodników, czego konsekwencją były żółte i czerwone kartki oraz odsunięcie od gry za niesportowe zachowanie dwóch reprezentantów Olavi. Lepiej z emocjami radzili sobie żaganianie pokonując rywali w tym ostatnim secie 25:23 i po 2 godzinach i 15 minutach ciekawego spotkania mogli wspólnie z kibicami cieszyć się kolejną wygraną wojskowych w IV grupie II Ligi Polskiej Siatkówki.

NVP meczu został Patryk Mendel z Sobieskiego, nagrodę wręczył zawodnikowi dyrektor żagańskiego klubu - Kazimierz Poprawski. Za tydzień żagańscy siatkarze jadą do Bolesławca walczyć o punkty 10-tej kolejki z miejscowym Elektrosem. Kibice w hali AENA na kolejne emocje mogą liczyć już 8 grudnia, kiedy to Sobieski podejmie siatkarzy Juve Wakmet Głuchołazy.