Sparta Grabik wygrała z Łużyczanką w ostatnim sparingu przed ligą

Za tydzień pierwsze mecze okręgówki, a dzisiaj ostatnie sparingi przed inauguracją rundy wiosennej.

W samo południe na boisku w Lipinkach Łużyckich stawiła się, grająca w klasie okręgowej Sparta Grabik. A-klasowy zespół Łużyczanki nie był w stanie nawiązał z grabiczanami równorzędną walkę tylko w pierwszej części. Potem brakło kondycji i podopieczni Jacka Michalskiego, który od tej rundy poprowadzi zespół z Grabika, bez problemu wygrali 7:2.

• Strzelcy bramek dla Sparty: Grzegorz Kopernicki 2, Damian Helwin, Krzysztof Sufin, Kamil Lechowicz Bartłomiej Gronkowski Kacper Bartyzel.
  • Dla Łużyczanki bramki strzelili Michał Kuchta i Damian Adamowicz.

Fragmenty spotkania:

Trener Sparty, Jacek Michalski:

-Kondycyjnie dobrze wyglądamy, ale niestety brakuje nam jeszcze zgrania-stwierdził po meczu Jacek Michalski.

Szkoleniowiec Łużyczanki, Damian Adamowicz:

-W pierwszej tercji spotkania wyglądaliśmy całkiem przyzwoicie o czym świadczy wynik 1:1, dobrze przesuwaliśmy się w obronie i wypełnialiśmy założenia taktycznie. W dalszej fazie spotkania wkradła się duża nerwowość w naszej grze, przez co popełniliśmy wiele prostych błędów, które przełożyły się na stracone bramki. Niestety wąska kadra w tym spotkaniu również dała o sobie znać, szczególnie w ostatniej tercji. Było to nasze ostatnie spotkanie sparingowe i za tydzień zaczynamy już ligę.