Sport: Jarota lepsza od Nielby w derbach Wielkopolski

Kamil Bachorz
Piłkarze Jaroty Jarocin odnieśli kolejne zwycięstwo w drugiej lidze. Po serii porażek i remisie tym razem pokonali na własnym stadionie w derbach Wielkopolski Nielbę Wągrowiec 3:1.

Pierwszy w kierunku bramki gości uderzał Karol Danielak. Jednak najpierw piłka przeleciała obok bramki, a następnie trafiła wprost w ręce Jacka Wosickiego. W 28. minucie Damian Pawlak próbował zaskoczyć bramkarza Nielby Wągrowiec, ale nie udało mu się skierować piłki do siatki.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 33. minucie. Fantastycznym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Damian Pawlak, który posłał piłkę na długi słupek. Futbolówka wpadła w samo okienko bramki. Chwilę później odpowiedzieli goście. Adrian Pietrowski trafił w słupek, a dobitka Loligi była niecelna. W 39. minucie Damian Pawlak zagrał do Krzysztofa Bartoszaka, ale napastnik Jaroty nie zdołał pokonać bramkarza z Wągrowca. W 43. minucie w polu karnym faulowany był Hubert Oczkowski. Sędziujący to spotkanie Artur Aluszyk ze Szczecina odgwizdał faul i wskazał na wapno. Do piłki oddalonej jedenaście metrów od bramki podszedł Krzysztof Bartoszak i pewnie pokonał golkipera Nielby.

W drugiej połowie obydwie drużyny miały kilka sytuacji na zdobycie bramki. Najpierw w sytuacji sam na sam z Dariuszem Brzostowskim znalazł się Łukasz Spławski. Jednak jarociński bramkarz obronił strzał zawodnika z Wągrowca. Chwilę później na bramkę Jaroty uderzał Loliga, ale nie zdołał trafić do siatki. W 70. minucie strzał Damiana Pawlaka obronił Jacek Wosicki. Chwilę później dobrze zachował się na swojej pozycji i obronił uderzenie Karola Danielaka. W 82. minucie w Krzysztof Bartoszak minął obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nielby. Napastnik Jaroty nie dał szans Jackowi Wosickiemu i tym samym zdobył drugą bramkę w tym meczu. W końcówce spotkania honorowego gola dla Nielby Wągrowiec zdobył Rafał Leśniewski.

JAROTA Jarocin – NIELBA Wągrowiec 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 - Damian Pawlak (33.), 2:0 - Krzysztof Bartoszak (43. - rzut karny), 3:0 - Krzysztof Bartoszak (82.), 3:1 - Rafał Leśniewski (90.)

Jarota Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 5. Dariusz Juracki (16' 7. Krzysztof Czabański, 51' 10. Mateusz Witkowski), 13. Igor Skowron, 11. Damian Pawlak (76' 18. Patryk Cierniewski), 8. Karol Danielak, 20. Szymon Matuszewski (72' 16. Safian Skupiński), 9. Krzysztof Bartoszak

Nielba Wągrowiec: 27. Jacek Wosicki, 5. Jakub Poznański, 16. Bartosz Kotarski (64' 14. Dragan Jakovljevic), 6. Mouhamadou Fall, 4. Paweł Ignasiński, 20. Abraham Ghana Loliga, 10. Jacek Figaszewski, 9. Adrian Pietrowski (80' 2. Adrian Mikołajczak), 15. Jakub Czechanowski (46' 8. Maciej Klawiński), 13. Krzysztof Gryszczyński (46' 17. Łukasz Spławski), 7. Rafał Leśniewski

Żółte kartki: Safian Skupiński, Igor Skowron (Jarota); Bartosz Kotarski, Jakub Poznański (Nielba)
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)