SWISS KRONO Polska Ambasadorem Meblarstwa

Materiał informacyjny SWISS KRONO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Spółka SWISS KRONO otrzymała zaszczytne wyróżnienie w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.
Spółka SWISS KRONO otrzymała zaszczytne wyróżnienie w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. (fot. SWISS KRONO Polska)
Udostępnij:
Dobrymi wiadomościami warto się dzielić, dlatego miło nam poinformować, że firma SWISS KRONO sp. z o.o. decyzją Rady Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Wspaniała uroczystość wręczenia Ambasadorów Meblarstwa miała miejsce 15 września 2021 podczas VI Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, który odbył się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich DREMA 2021.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to największe i najważniejsze spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Co prawda, tegoroczna edycja wydarzenia – podobnie jak zeszłoroczny event – zorganizowana została w cieniu pandemii, jednak nie przeszkodziło to wystawcom w licznych spotkaniach, pokazach i prezentacjach swoich produktów. DREMA 2021, która odbyła się w dniach 14-17 września br., była również gratką dla odwiedzających Targi – goście mogli śledzić najnowsze trendy w branży meblarskiej i drzewnej oraz zapoznać się z potencjałem nowoczesnych rozwiązań.

Jednym z głównych wydarzeń podczas czterodniowego trwania Targów był Ogólnopolski Kongres Meblarski, podczas którego przyznano zaszczytne wyróżnienia – Ambasador Meblarstwa. Ten wspaniały laur przyznawany jest firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju polskiej branży meblarskiej.

Spółka SWISS KRONO otrzymała zaszczytne wyróżnienie w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Nagroda ta przyznawana jest przedsiębiorstwom, które w sposób szczególny zaangażowały się w pomoc w walce z koronawirusem.

Statuetkę wraz z dyplomem wręczył podczas Kongresu Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Żarska firma wspiera walkę z koronawirusem

SWISS KRONO Polska od samego początku mocno włączyło się w walkę z ogólnoświatową epidemią, wspierając szpitale z województwa lubuskiego i wielkopolskiego, a także lokalne, społeczne inicjatywy. Środki finansowe na ogólną kwotę ponad 1.000.000 zł zostały przeznaczone m.in. na zakup niezbędnego wyposażenia, sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla personelu placówek.

– Od samego początku czynnie włączyliśmy się w walkę z epidemią koronawirusa, uważając to za coś niezmiernie ważnego. Wsparcie finansowe przekazaliśmy szpitalom w Żarach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Z przekazanych środków zakupiono niezbędne dla funkcjonowania tych placówek urządzenia medyczne i wyposażenie, którego w owym czasie bardzo brakowało – podkreśla Katarzyna Wagner, asystentka prezesa SWISS KRONO sp. z o.o.

Przypomnijmy, wsparcie od żarskiego SWISS KRONO otrzymały następujące placówki: 105. Kresowy Szpital Wojewódzki w Żarach, Szpital na Wyspie w Żarach, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, Wielospecjalistyczny Szpital w Gorzowie Wielkopolski, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny w Poznaniu.

Oprócz pomocy dla szpitali, SWISS KRONO czynnie wspierało również lokalne inicjatywy żarskich społeczników, którzy na własną rękę organizowali materiały i szyli maseczki dla

różnych służb zaangażowanych w walkę z COVID-19. Działania te były szczególnie ważne podczas pierwszej fali pandemii.

Ten koncert zapamiętamy na długo

29 stycznia br. w podzięce za trud i ogromne poświęcenie medyków oraz wszystkich osób zaangażowanych w walkę z pandemią, firma SWISS KRONO zorganizowała 22. Koncert Noworoczny pt. „Niech kwitnie nadzieja w Nas”.

Tegoroczna odsłona widowiska była inna, niż dotychczasowe – ze względu na wprowadzone restrykcje sanitarne i ograniczenia podyktowane sytuacją epidemiologiczną, koncert został przeniesiony w przestrzeń wirtualną. Mimo to, nie zabrakło na nim znanych i lubianych artystów, śpiewaków operowych i muzyków (przy akompaniamencie zespołu Michała Jurkiewicza wybrzmiały najpiękniejsze głosy polskiej estrady – zaśpiewali Anna Lasota, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Andrzej Lampert oraz Kuba Badach).

Co więcej, organizatorzy nadali wydarzeniu nową oprawę – koncert wyjątkowo odbył się w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu, największej i najbardziej reprezentacyjnej w tym barokowym zabytku.

Dzięki przeniesieniu całości wydarzenia w przestrzeń wirtualną w duchowej uczcie mogli wziąć udział miłośnicy muzyki z najdalszych zakątków świata – koncert przyciągnął przed ekrany monitorów aż 22-tysięczną widownię!

Muzyczne wydarzenie – podkreślmy to z mocą – było podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia, którzy stali na pierwszej linii w walce z COVID-19 z poświęceniem angażując się w zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to koncepcja zarządzania, zgodnie z którą przedsiębiorstwa w swoich działaniach dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne, ochronę środowiska, czy relacje z różnymi grupami interesariuszy, w szczególności z pracownikami. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza zatem inwestowanie w ludzi, w ochronę przyrody, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach.

Promocja sportu, edukacji, kultury i szeroko pojęta działalność dobroczynna to zadania realizowane przez SWISS KRONO w ramach wspomnianej Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Jako producent obecny na światowych rynkach, firma nie zapomina bowiem o lokalnej społeczności, postępując wg zasady „myślimy globalnie, działamy lokalnie”.

Od początku swojego istnienia żarska spółka pomaga produktowo instytucjom w naszym regionie – firmowe produkty otrzymują m.in. fundacje, stowarzyszenia, parafie oraz szkoły.

– SWISS KRONO działając zgodnie z zasadami CSR zwraca uwagę na swoje otoczenie – działania te są częścią DNA naszej firmy – zapewnia Katarzyna Wagner, asystentka prezesa zarządu spółki SWISS KRONO i kontynuuje:

– Od wielu lat wspomagamy lokalne społeczności, obdarowujemy różne placówki naszymi produktami, współpracujemy z lokalnymi klubami sportowymi i organizujemy lub współorganizujemy wydarzenia kulturalne. Budujemy w ten sposób lojalność i zaufanie, a także podnosimy poziom kultury organizacyjnej firmy.

Żarska firma znana jest przede wszystkim z aktywnego wsparcia regionalnych klubów sportowych oraz angażowania się w lokalne inicjatywy o charakterze sportowym. Firma stawia przede wszystkim na wszechstronny i aktywny rozwój dzieci i młodzieży, wychodząc z założenia, że doskonała praca u podstaw z młodymi sportowcami pomaga w osiąganiu zwycięstw i rzutuje na przyszłe sukcesy drużyn. Wystarczy wspomneć, że SWISS KRONO jest sponsorem: Enea „Zastal” BC Zielona Góra, zielonogórskiego „Falubazu” oraz żarskich klubów sportowych, w tym BC SWISS KRONO Żary, AGROS oraz PROMIEŃ ŻARY.

– Od ponad 20 lat aktywnie działamy na płaszczyźnie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Dobroczynność, wsparcie kultury, edukacji i lokalnego sportu to nasze kluczowe obszary działania we współpracy z lokalną społecznością – podkreśla Katarzyna Wagner i dodaje:

– Bardzo dziękujemy za przyznanie tak wyjątkowego wyróżnienia, jakim niewątpliwie jest nagroda Ambasador Meblarstwa w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Dodaj ogłoszenie