Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital na Wyspie w Żarach. Budowa nowego skrzydła idzie szybko, zobaczcie zdjęcia z drona

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Szpital na Wyspie rozrasta się w szybki tempie. Tak wygląda budowa nowego skrzydał na zdjęciach z drona
Szpital na Wyspie rozrasta się w szybki tempie. Tak wygląda budowa nowego skrzydał na zdjęciach z drona Szpital na Wyspie
Trwa rozbudowa Szpitala na Wyspie w Żarach. Niemlże z prędkością światła rośnie w górę nowe skrzydło lecznicy, w którym znajdą się ważne dla pacjentów oddziały.

Szpital na Wyspie rozrasta się w błyskawicznym tempie. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda dziś żarska lecznica, zobaczcie najnowsze zdjęcia z drona. Minął rok od rozpoczęcia budowy nowego skrzydła, w któym ulokowane zostaną oddział wewnętrzny, geriatria oraz rehabilitacja i centralna izba przyjęć. Realizacja inwestycji idzie sprawnie, jak zaznacza Jolanta Dankiewicz, prezes Szpitala na Wyspie, firma Janbud wyprzedza kalendarz. - Budowa idzie tak szybko, że prace zostaną zakończone najprawdopodobniej już wiosną przyszłego roku - mówi.

CZYTAJ TEŻ

To największa i najważniejsza inwestycja lecznicy od lat. Budowa nowego skrzydła usprawni pracę personelu, ale przede wszystkim, będzie ogromnym ułatwieniem dla pacjentów. Wszyskie badania będą przeprowadzane w jednym miejscu, nie będzie potrzeby wędrowania z jednego budynku do drugiego. Wszystkie sale będą mieć osobny węzeł sanitarny, sale na geriatrii będą jednoosobowe.
Ogromna inwestycja to ogromne koszty, całość będzie kosztować ok. 40 milionów złotych, z czego prawie 29 milionów to kasa z Polskiego Ładu.

Będzie nowoczesna pracownia

Kilka dni temu w ramach programu Szpital na Wyspie dostał wsparcie na utworzenie nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej. Koszt tej inwestycji to 7 mln 820 tys. zł. W planie jest zakup m.in. nowoczesnego sprzętu RTG, rezonansu magnetycznego.

- Te środki chcemy przeznaczyć na utworzenie pracowni bada radiologicznych, chcemy utworzyć pracownię rezonansu magnetycznego oraz nowoczesną pracownię RTG - mówi J. Dankiewicz. - Rezonansu na dziś nie mamy w swojej strukturze, mamy natomiast pracownię tomografii komputerowej, dwie pracownie RTG, w tym możliwość wykonywania zdjęć przyłóżkowych, ale sprzęt jest już wysłużony, jest ucyfrowiony, ale nie jest cyfrowy, więc ma to ogromne znaczenie. Chcemy zakupić nowoczesny, cyfrowy aparat RTG. Realizacja całości to będzie kompendium, jeśli chodzi o diagnostykę obrazową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto