To był Marek Wolak Szoł. Hat trick w 20 minut i...czwarty gol w promocji. Promień pokonał Deltę Sieniawa Żarska i nadal zajmuje fotel lidera

W sobotę, 29 maja broniąca się przed spadkiem Delta Sieniawa Żarska podejmowała pretendenta do awansu drużynę Promienia Żary.

Pojedynki Promienia z lokalnym rywalem zza miedzy zawsze budziły spore zainteresowanie i przeważnie były widowiskami stojącymi na bardzo wysokim poziomie.
Niestety nie tym razem. Choć w meczu padło aż 5 goli to autorami wszystkich byli piłkarze Promienia.

To był Marek Wolak Szoł. Hat trick w 20 minut i...czwarty go...

Jednak początek spotkania mógł napawać nadzieją na emocjonujące i wyrównane widowisko. Goście chyba trochę zlekceważyli przeciwnika i sądzili, że z Deltą wygrają na luziku, spacerując po murawie. Podopieczni Marka Sitarka szybko stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje, z których zwycięsko wyszedł golkiper Promienia Manuel Kowalski i to jemu przyjezdni zawdzięczali, że Delta nie objęła prowadzenia.

Ten zimny prysznic i mocne słowa trenera Czyżyka z ławki pobudziły żaran, którzy zabrali się w końcu do roboty. I pierwszy sygnał dał, nie kto inny, jak Marek Wolak, który jak zaczął w 11. minucie, tak nie mógł skończyć. W 20 minut zaliczył klasycznego hat tricka, a czwartą bramkę dostrzelił sobie w promocji tuż po przerwie. Gdy w 58. minucie wynik spotkania na 5:0 dla Promienia ustalił Kuba Księżniak, szkoleniowiec gości dokonał zmian w składzie i na boisku zobaczyliśmy juniorów Promienia, którzy dowieźli wynik do końca. Sędzia Maciej Dudek chyba miał dość tego spotkania, bo zakończył ten nierówny pojedynek o 2 minuty za wcześnie i druga połowa zamiast 45 minut trwała zaledwie 43.
Promień po tym meczu nadal zasiada w fotelu lidera.

Wypowiedzi po meczu:

Marek Wolak(Promień Żary)Początek meczu lekko zlekceważony później już tylko dominacja naszego zespołu. Ładne strzelone bramki i najważniejsze że na 0 z tyłu. Dopisujemy 3 punkty i czekamy na kolejnych przeciwników.

Kamil Dados(Promień Żary):Mecz pod naszą kontrolą, choć w pierwszych minutach Sieniawa parę razy wyszła z szybkim kontratakiem i przy lepszej finalizacji mecz mógłby ułożyć się inaczej. Zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe, które jasno nakreślił nam trener. Wiedzieliśmy, że do strzelania 2-3 bramek będzie ciężko i nikt z zawodników drużyny przeciwnej nie będzie odstawiał nogi. Nas cieszą kolejne cenne 3pkt. I głową jesteśmy już na meczu z Ochlą.

Jakub Kaczmarek(Promień Żary):Wygrywamy mecz na ciężkim terenie. Gratuluję obu zespołom chęci gry w piłkę. Cieszymy się z wyniku, zera z tylu A najbardziej z gry naszej młodzieży. Z przebiegu meczu wynik dla nas wysoki choć moim zdaniem Delta zasłużyła na zdobycie gola. Dziś radość, a od jutra szykujemy się do kolejnego pojedynku w którym jak zawsze będziemy walczyć na 1946%

Fragmenty meczu

Marek Sitarek(Delta Sieniawa Żarska):Po meczu jestem podwójnie załamany. Po pierwsze ocenią nas pod kątem drugiej połowy i będą głosy że byliśmy słabsi o dwie klasy, a według mnie tak wogole nie było. Mecz zakończył się po pierwszej połowie gdzie straciliśmy 3 bramki po dramatycznych błędach bramkarza i dwóch nie wykorzystanych sytuacjach 100 %. Z przebiegu pierwszej połowy uważam że powinno być 2:0 dla nas. Drugi żal mam o to , że wiedziałem jak ten mecz rozegrać i gdyby nie te trzy bramki to wszystko ułożyłoby się według mojej myśli. Brzmi to może abstrakcyjnie patrząc na końcowy wynik, ale tak to oceniam.

Łukasz Pokrywiecki(Delta Sieniawa Żarska) Zasłużone zwycięstwo Promienia. Bardzo dobre 30 minut. Marnujemy swoje 100% sytuacje, a Promień zdobywa swoje trzy bramki po ewidentnych błędach naszego bramkarza. Druga połowa to już gra bez emocji i chęci pod całkowite dyktando Promienia.
Wygrała drużyna lepsza. Życzę Promieniowi awansu, a my skupiamy się na swoich ostatnich meczach o życie.