W tym roku na chętnych do służby w NoOSG czeka kolejnych 95 miejsc. Aby wstąpić w szeregi SG, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra już roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby.
CZYTAJ TEŻ
Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania placówkach NoOSG, tj. w Gorzowie Wielkopolskim, Świecku, Tuplicach, Zielonej Górze - Babimoście, Kłodzku, Legnicy, Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Wrocławiu-Strachowicach, Kaliszu i w Poznaniu-Ławicy oraz w Komendzie Oddziału w Krośnie Odrzańskim.
Rozmowa, testy
Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.
Jakie zarobki?
Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, kandydatów czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam zapewnione jest darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie. Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza, uwzględniając planowaną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od marca br., mogą wynosić w granicach 5 tys. złotych (na rękę) dla osób przed ukończonym 26 rokiem życia i około 4 tys. 800 złotych (na rękę) dla osób po 26 roku życia.
Mundurowka, mieszkaniówka
Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.
Stabilna praca
Jak podkreśla mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, służba w Straży Granicznej to stabilna, prestiżowa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. - To możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np.: kontrola ruchu granicznego na lotniskach, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w formie działań bojowych, działania minersko - pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów - dodaje.
Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdują się w linku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Apple AirPods 2 biały (MV7N2ZM/A)
Nowe AirPods to słuchawki bezprzewodowe wymyślone …
kup teraz

Beyerdynamic DT 900 Pro X Czarny
Beyerdynamic DT 900 PRO X Słuchawki studyjne do od…
kup teraz

Pioneer HDJ-X5-K czarny
Pioneer DJ stworzył nową linię DJskich słuchawek, …
kup teraz

Beyerdynamic DT770M 80Ohm
BEYERDYNAMIC DT770M Profesjonalne DT770M to słucha…
Strefa Biznesu - Kara dla Raiffeisen International