Trzech Muszkieterów z Chromika. Żaranie przeszli do następnej rundy Pucharu Polski [ZDJĘCIA,WIDEO]

Chromik Żary rozegrał mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu PZKosz. Spotkanie z Ogniwem Szczecin okazało się sporym wyzwaniem dla podopiecznych Łukasza Rubczyńskiego. Pierwsza kwartę zawodnicy z Żar przegrali 21:15 i w oczach szkoleniowca żaran zapaliło się światełko ostrzegawcze. Reprymenda i dostosowanie sposobu gry do warunków panujących w szczecińskiej hali spowodowały come back Chromika i na przerwę żaranie schodzili już z czteropunktowym prowadzeniem. Następne minuty to gra punkt za punkt. Nikt nie odpuszczał i szala zwycięstwa mogła przechylić się w każdą stronę. Zrobiła to na szczęście na stronę Chromika, który wygrał pojedynek o awans do dalszej fazy rozgrywek 103:88. Najwięcej punktów dla Chromika rzucili: Mariusz Matczak: 29, Łukasz Niesobski; 20 i Dariusz Kalinowski: 15. Nareszcie trzech muszkieterów zaczęło grać swoje i są tego efekty. W następnej rundzie Chromik zagra 28 listopada z Cracovią 1906 Szkołą Gortata z Krakowa, w której gra bardzo utalentowany wychowanek Chromika Radosław Skubiński.