Walczyli nie tylko o dobry wynik, ale także z przeciwnościami losu. Lekkoatleci Agrosu Żary mimo przeszkód zdobyli 5 medali

Lekkoatleci Agrosu Żary mimo przeszkód wywalczyli 5 medali
Lekkoatleci Agrosu Żary mimo przeszkód wywalczyli 5 medali Agros Żary
Pięć medali wywalczyli lekkoatleci żarskiego Agrosu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zgorzelcu. Wynik zasługuje na uznanie zwłaszcza, że musieli walczyć nie tylko na bieżni, ale także z przeciwnościami losu.

W dzień zawodów lekkoatleci Agrosu zostali wystawieni przez los na niezłą próbę.

Na zawody nie udało nam się wyjechać w komplecie kilku osobom, choroby i kontuzje uniemożliwiły start, na domiar złego 20 km przed Zgorzelcem łapiemy „gumę”, na szczęście dzięki pomocy naszych przyjaciół z WKS Sobieski Omega Systems Żagań - lekkoatletyka, oraz Trenera Damiana Kordasiewicza udaje nam się zdążyć na zawody !!! Zaczynamy starty w sprintach w ulewnym deszczu !!! Ale jesteśmy…. walczymy!!!-napisali na swoim profilu FB

Jednak zaranie nie poddali się i zakończyli zawody z dorobkiem 5 medali. Złote zdobyli Fabian Dec na 300 m. i Emilia Fabiszewska w biegu na 2000 m. srebrne w biegu na 110 m.p.pł. i Kuba Szakoła w biegu na 100 m. oraz brązowy Natalia Wojakowska w biegu na 1000 m z przeszkodami. Do tego zdobyli cztery czwarte, dwa piąte, jedno szóste miejsce, zdobywając 23 pkt. do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Niestety w drodze powrotnej znów napotkali przeszkody. 30 km za Zgorzelcem trafili na bardzo poważny wypadek:

Zamknięta ulica i musimy przebijać się przez lasy szukając objazdu. Jednak docieramy do Żar DUMNI Z SIEBIE !!! Lekkoatletyka jest przepiękna nawet wtedy kiedy na drodze staje tyle przeszkód !!!

Zawodnicy Agrosu, którzy zdobyli punkty do WSDiM.