Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiatraki oczami dzieci z Lubanic. W konkursie były do wygrania cenne nagrody

Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman
Papierowe rolki, fragmenty plastikowych rurek czy drewnianych desek oraz wiele innych materiałów dostępnych w każdym domu zostało kreatywnie wykorzystanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lubanicach do wykonania modeli wiatraków.

To właśnie tam odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu „Wiatrak – zielona energia”, organizowanego we współpracy z firmą OX2, zarządzającą projektem FW Żary realizowanym na terenie miejscowości Drożków i Lubanice.

Nagrody za kreatywność
Dzieci uwielbiają prace plastyczne. Mogą się w nich wykazać kreatywnością, ale przede wszystkim dać popis swoich umiejętności malarskich czy technicznych. Dlatego też firma OX2 postanowiła zorganizować dla dzieci ze szkoły w Lubanicach specjalny konkurs plastyczno-techniczny, którego motywem przewodnim był wiatrak. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Zadaniem młodszych uczniów było wykonanie małego wiatraczka, a starszych – makiety turbiny wiatrowej. Podczas kreatywnej pracy najmłodsi mogli liczyć nie tylko na pomoc rodziców czy rodzeństwa. Realizację zadania konkursowego poprzedziły lekcje na temat odnawialnych źródeł energii, opracowane przez ekspertów OX2, a przeprowadzone przez nauczycieli z lubanickiej szkoły.

Edukacja przede wszystkim
Podczas zajęć szkolnych dzieci dowiedziały się m.in.: dlaczego potrzebujemy energii
z odnawialnych źródeł, jak wygląda budowa farmy wiatrowej oraz z czego składa się sama turbina. Uzbrojone w tę wiedzę przystąpiły do realizacji zadania konkursowego, dając „drugie życie” materiałom takim jak papierowe rolki czy fragmenty rur.

– Nasi uczniowie po raz kolejny bardzo pozytywnie nas zaskoczyli. Realizując prace plastyczne, wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, co nas niezwykle cieszy, szczególnie, że mówimy o tak ważnym społecznie temacie, jakim jest ekologia. Jestem przekonana, że tworzenie prac konkursowych było dla nich nie tylko nauką, ale również świetną zabawą, urozmaicającą zdalną edukację. Cieszę się, że dzieci mogły wziąć udział w dodatkowej lekcji poświęconej odnawialnym źródłom energii, tematowi tak ważnemu w obecnych czasach. Nie możemy bagatelizować tego, co dzieje się obecnie z naszym środowiskiem i wierzę, że nauka od najmłodszych lat zaowocuje odpowiedzialnymi postawami uczniów w przyszłości – mówi Kinga Grzelak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubanicach.

– Realizując na co dzień duże projekty inwestycyjne, nie zapominamy o edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat kształtować wiedzę w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii. Wierzymy, że poprzez zabawę uczymy o korzyściach płynących z budowy farm wiatrowych w Polsce i razem budujemy nowe, świadome pokolenie, które będzie odpowiedzialne za losy naszej planety w przyszłości – podsumowuje Krzysztof Witczak z OX2.
Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z następującymi osobami:
Katarzyna SuchcickaO, dyrektor generalny OX2 w Polsce, adres e-mail: [email protected]
Trwa budowa wiatraków w Drożkowie

O firmie OX2
Firma OX2 opracowuje i konstruuje rozwiązania umożliwiające pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, a także zajmuje się zarządzaniem nimi. Na przestrzeni ostatnich 15 lat OX2 udało się uzyskać status lidera w zakresie realizacji zakrojonych na szeroką skalę projektów wykorzystujących lądową energię wiatrową dzięki wygenerowaniu ponad 2,3 GW energii wiatrowej w regionie nordyckim. Poprzez stałe zwiększanie dostępu do energii odnawialnej OX2 promuje transformację otwierającą drogę ku bardziej zrównoważonej przyszłości. OX2 prowadzi działalność w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Polsce, a także na Litwie i we Francji. Siedziba główna firmy mieści się w Sztokholmie, w Szwecji. Jej przychody ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły 463 mln EUR. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ox2.com

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto