Żagański Bieg Niepodległości najlepszy w kraju! [ZDJĘCIA]

rik
Małgorzata Fudali-Hakman
W plebiscycie Złote Biegi przeprowadzonym przez portal maratonypolskie.pl VI Bieg Niepodległości zajął pierwsze miejsce w kategorii "Biegi Duże". "To daje nam jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy!" - cieszą się organizatorzy.

Żagański bieg okazał się także najlepszy w kategorii "Biegi w woj. lubuskim", zajął drugie miejsce w kategorii "Biegi organizowane przez Miasta, Gminy, Ośrodki Sportu" (w skali całego kraju), trzecie miejsce w kategorii "Biegi na 10 km" oraz trzecie w kategorii "Biegi w miastach 25 - 100 tys. mieszkańców". Organizatorzy zdobyli także certyfikat Złotego Biegu.

"To wszystko dzięki Wam - nasi drodzy biegacze! Przecież to Wy głosowaliście i postanowiliście, że jesteśmy najlepsi w Polsce! Dziękujemy!" - cieszą się organizatorzy biegu. Gratulujemy!

Przypomnijmy, że ubiegłorocznej edycji Biegu Niepodległości udział wzięło 1,3 tys uczestników, którzy oprócz biegu głównego pobiegli w Żagańskiej Mili. Rozegrano także biegi dla dzieci. Zwycięzcą szóstej edycji tego popularnego biegu został Mateusz Demczyszak, drugie miejsce zajął Kamil Makoś, a na trzecim uplasował się Adam Draczyński. Wśród pań najlepsza okazała się Sylwia Ejdys Tomaszewska, drugie miejsce wywalczyła Wioletta Paduszyńska a na trzecim miejscu podium znalazła się Agnieszka Gadomska.