Zapaśnicy Agrosu Żary przywieźli z Pucharu Polski dwa srebrne medale

Agros Żary
Dwa srebra Pucharu Polski kadetów wywalczyli podopieczni trenera Krzysztofa Danielewskiego w Radomiu.

Wojciech Kuźmiak po dwóch pewnie wygranych walkach eliminacyjnych i prawdziwym zapaśniczym horrorze w półfinale, uległ dopiero w finale kategorii wagowej do 51 kg, swojemu rywalowi z Raciborza. Tymi walkami żaranin potwierdził swój zapaśniczy talent i przynależność do krajowej ścisłej czołówki.

Gracjan Jedut wywalczył swój srebrny medal Pucharu Polski w równie znakomitym stylu. Dwie pewnie wygrane walki eliminacyjne i zwycięstwo w półfinale po zaciętym boju, doprowadziły go do finału kategorii wagowej do 60 kg, gdzie uległ Hubertowi Sidorukowi z Chełma. Po zmianie kategorii wagowej Gracjan potwierdził, że się rozwija w dobrym kierunku i można liczyć na jego kolejne udane starty.

Dwa zwycięstwa i dwie porażki, to bilans walk Huberta Mleczko. Hubert debiutował w nowej kategorii wagowej (60 kg). Jego start również należy ocenić jako dobry. 11. lokata, zacięte pojedynki, optymistycznie rokują na przyszły sezon. Najmłodszy w ekipie Wiktor Terpiński pokazał, że kolejny rok w grupie kadetów może być dla niego przełomowy. Wiktor w swoich pojedynkach pokazał serce do walki i umiejętności, które poparte systematyczną pracą powinny przynieść medalowy efekt w sezonie 2022. Wiktor zajął 15. lokata w kategorii wagowej do 71 kg.

W tradycyjnym Challenge’u Agrosu nagrodzono i wyróżniono ośmiu lekkoatletów i sześciu zapaśników