Zapaśnicy z Żar też lubią brąz. Zawodnicy Agrosu przywieźli z mistrzostw Polski dwa medale

Małgorzata Fudali Hakman
Tradycyjnie wśród walczących o medale Mistrzostw Polski nie mogło zabraknąć zawodników MLKS AGROS Żary. Agros Żary
W dniach 19-21 marca Poznań był gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Na starcie tych dwóch imprez rangi mistrzowskiej stanęło 190 zawodników z 45 klubów w tym także zapaśnicy Agrosu Żary.

Na matach KS Sobieski Poznań zaprezentowała się cała czołówka krajowa, zawodników mających w przyszłości stanowić o sile polskich zapasów. Tradycyjnie wśród walczących o medale Mistrzostw Polski nie mogło zabraknąć zawodników MLKS AGROS Żary.

Żarscy zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale. Aleksander Płatek został brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów w kategorii wagowej do 87 kg, a jego starszy kolega Jakub Majdański wywalczył brąz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii wagowej 77 kg.

Pozostali reprezentanci Agrosu nie wykorzystali swoich realnych szans na walkę o medale. W składzie trenerów Artura Mikołajczyka i Krzysztofa Danielewskiego wystąpili jeszcze: Michał Dulski, Kamil Nowak, Jakub Płatek i Piotr Siwak.

Mistrzostwa Polski juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to kolejne tegoroczne turnieje, z których zapaśnicy wracają z medalami. Praca w klubie przynosi sportowe efekty i możemy być pewni, że w tym roku zapaśnicy Agrosu, przyniosą swoim kibicom jeszcze sporo okazji do radości.