Żarska B Klasa. Piast Lubanice goni lidera i po wygranej w Przewozie zbliżył się do Nysy Trzebiel

W 8 . kolejce rozgrywek żarskiej A klasy Nysa Przewóz podejmowała na własnym boisku Piasta Lubanice.

Goście przyjechali do Przewozu z mocnym postanowieniem wygranej. Już w poprzedniej kolejce złapali kontakt z liderująca Nysą Trzebiel i koniecznie chcieli nadrobić stracone punkty.
Od początku wzięli się ostro do roboty i już w 12. minucie do bramki trafił Łukasz Gronkowski. Mecz jednak zapowiadał się interesująco, no gospodarze nie chcieli dać się ograć na leżąco i postawili się przyjezdnym, ale kolejną bramkę strzelili podopieczni Rafała Szczygła, a zrobił to w 34. minucie Krystian Warchoł. Podrażnieni gospodarze odgryźli się skutecznie już 2 minuty później, bo bramkę kontaktową strzelił Marcin Serwański.

Jednak druga połowa to już ewidentna przewaga Piasta, który mimo kilku prób nie potrafił strzelić gola. Zrobił to dopiero w 66' Szymon Kmiecik, a wynik ustalił 10 minut później Jakub Zielonka. Euforia zawodników Piasta była ogromna, bo okazało się, że w trwającym równolegle meczu Delta Sieniawa II pokonała Nysę Trzebiel 4:3, czym walnie przyczyniła się do wspaniałych nastrojów w ekipie Piasta Lubanice.