Zastal - PBG Basket 78:82: Ważne zwycięstwo po dramatycznej końcówce

Po raz kolejny poznańscy koszykarze, mimo świetnej postawy w pierwszej połowie, zafundowali kibicom nerwową końcówkę.

Środowe spotkanie w Zielonej Górze było niezwykle istotne dla obu zespołów - sąsiadów w tabeli. Obie drużyny walczą bowiem o zakwalifikowanie się do fazy play-off.

Szczęście uśmiechnęło się do poznaniaków, którzy jednak zwycięstwo powinni zapewnić sobie zdecydowanie wcześniej. I to zwycięstwo więcej niż 5 punktami (tyloma punktami

Zastal pokonał PBG Basket

w październikowym meczu w Poznaniu), aby w przypadku równej liczby punktów mieć nad koszykarzami z Zielonej Góry przewagę w tabeli.Po pierwszej połowie wydawało się, że podopieczni Miliji Bogicevica nie będą mieli z tym najmniejszych problemów. Do szatni, po dwóch świetnych kwartach, schodzili z przewagą 14 punktów.

Niestety, już w trzeciej kwarcie zielonogórzanom, dzięki ambitnej postawie, udało się odrobić stratę i 40 sekund przed jej końcem na tablicy widniał remis. Czwartą kwartę lepiej rozpoczęli poznaniacy i w pewnym momencie, po celnym rzucie za 3 punkty Millera, udało im się osiągnąć 10-punktową przewagę.

Takim wynikiem poznańscy kibice nie cieszyli się długo. 2,5 minuty przed końcem meczu zawodnikom Zastalu znowu udało doprowadzić się do remisu - 75:75. Na szczęście w końcówce skutecznością w rzutach wolnych popisał się Miller i mecz zakończył się zwycięstwem PBG Basket 82:72.

W barwach Basketu po rocznej przerwie wystąpił Sasa Ocokoljić. Udało mu się zdobyć 8 punktów.

Zastal Zielona Góra - PBG Basket Poznań 78:82