Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobaczcie wizualizację zabytkowej oficyny w Bieczu. Projekt jest na pewno oryginalny!

Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman
Archiwum prywatne Anny Dziadek
Zabytkowa oficyna jest jednym z obiektów barokowego zespołu pałacowo – parkowego w Bieczu, zachowanych w dobrym stanie. Być może niedługo doczeka się remontu.

Zaprojektowane przez biuro Aniśko Architektura Krajobrazu założenie ogrodowe powstające wokół niej odpowiada nowym funkcjom, które będzie ona spełniać. Dziedziniec folwarczny z majestatycznymi drzewami oraz zabytkowa wieża bramna stały się wizualnie częścią całego założenia. Wygodny dojazd, dojście oraz cała pieszo-rowerowa cyrkulacja wokół oficyny zaplanowane zostały z poszanowaniem historycznych układów i podziałów.

Oficyna, wraz z odbudowanym skrzydłem budynku bramnego, przeorganizowanym terenem wokół, nowym ogrodem, rozległymi murawami ujętymi w ramy kamiennych murków i żywopłotów, wygodnymi siedziskami, cieniem oraz eleganckim i przyjaznym przyrodzie zapleczem i parkingami stanie się miejscem, gdzie można się zatrzymać by odpocząć lub zwiedzać okolicę, a także przyjąć gości i urządzać przyjęcia.
Zobaczmy więc wizualizację

Prawda, że wygląda imponująco?

Właściciele uważają, że jest to bardzo ciekawy projekt, ale to nie oznacza, że taki właśnie będzie końcowy efekt odbudowy zabytkowej oficyny w Bieczu.

-Przygotowany przez panią Annę Aniśko projekt koncepcyjny zagospodarowania otoczenie barokowej oficyny daje nam, jako właścicielom dużo do myślenia. Kilka poważnych decyzji przed nami - jak powinno wyglądać odbudowane skrzydło wieży, czy więcej metalu, czy drewna w otoczeniu. Jakie rośliny? Na pewno zdecydujemy się na gatunki rodzime, łąki a nie trawniki. Ciekawa jestem również opinii mieszkańców Biecza, znajomych i rodziny. Na razie kończymy dokumentację projektową. Od zakupu oficyny w 2018 roku konsultujemy się z ekspertami z Polski i Niemiec, potomkami rodziny von Wiedebach, bardzo dużo się uczymy- twierdzi Anna Dziadek, właścicielka oficyny. -W projekcie pani Aniśko najbardziej podoba mi się rozwiązanie komunikacji na działce i w jej otoczeniu, nawiązujące do historycznych i współczesnych funkcji.

To na razie tylko propozycja, a co z niej wyniknie przekonamy się już niedługo.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto