Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Mundial Żary znów bez punktu w rozgrywkach 2. ligi futsalu

Spotkanie 6. kolejki rozgrywek 2.ligi futsalu pomiędzy Mundialem Żary, a MTS Knurów Małgorzata Fudali Hakman
Spotkanie 6. kolejki rozgrywek 2.ligi futsalu pomiędzy Mundialem Żary, a MTS Knurów, nie zaczęło się dobrze dla podopiecznych Radomira Roztockiego.

Po 3 minutach żaranie przegrywali już 0:2 i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, na kolejną porażkę w rozgrywkach.
Na szczęście miejscowi „ścisnęli pośladki”, wzięli się ostro za odrabianie strat i doprowadzili do remisu, a 30 sekund przed zakończeniem pierwszej połowy, Radek Romanowski dał gospodarzom jednobramkowe prowadzenie.

Trzeba swoje trafiać

Druga połowa to ogromna chęć zawodników Mundialu na podwyższenie korzystnego wyniku. Niestety na chęciach się tylko skończyło. Mimo że żaranie prowadzili grę i stwarzali sytuacje, gol nie chciał paść, za to przyjezdni bezlitośnie wykorzystali 3 kontry i wyszli na prowadzenie. W samej końcówce spotkania Mundial miał jeszcze dwie okazje na zmianę wyniku. Niestety dwóch przedłużonych karnych nie wykorzystali najpierw Kuba Księżniak, a potem Kamil Ganczarek. Choć miejscowi mieli na wyciągniecie ręki pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, nie potrafili tego wykorzystać, przegrywając ostatecznie 5:6.

-Myślę, że powinniśmy wygrać ten mecz, ale nie potrafimy zorganizować się w obronie stąd masa błędów, z których padają bramki dla przeciwników. W końcówce mamy dwa przedłużone karne. Niestety nie strzelamy ich i przegrywamy-powiedział strzelec trzech goli dla Mundialu, Radek Romanowski.

Spotkanie 6. kolejki rozgrywek 2.ligi futsalu pomiędzy Mundialem Żary, a MTS KnurówMałgorzata Fudali Hakman

-Mecz był wyrównany, ale mam wrażenie, że dziś Mundial grał, a MTS strzelał. Ogólnie wymiany podań mieli niezłe, przebieganie, zmiana pozycji to dobrze wyglądało, ale to strzeliliśmy o jedną bramkę więcej-skomentował bramkarz MTS Knurów Adam Dziuba.