MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Hutnika 2024 w KGHM. Będzie akademia z odznaczeniami, a potem karczmy i combry

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
4 maja, to dzień św. Floriana, patrona hutników i strażaków. KGHM szykuje się na obchody hutniczego święta. Będzie akademia, odznaczenia, a potem karczmy i combry.

Miedziowy gigant kultywuje tradycje świąt branżowych, a Dzień Hutnika to obok Barbórki jedno z najważniejszych świąt w spółce. Hutnicy Polskiej Miedzi świętują 4 maja, w dniu Świętego Floriana, patrona hutników i strażaków.
Tegoroczne obchody hutniczego święta rozpoczną się 4 maja o godz. 10 od tradycyjnego złożenia kwiatów przy pomniku Św. Floriana przed Hutą Miedzi Głogów.

10 maja główne uroczystości w KGHM

Główne obchody Dnia Hutnika w KGHM zaplanowano na piątek 10 maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9 przed siedzibą spółki od powitania zarządu firmy i dyrektorów naczelnych hut przez orkiestrę hutniczą z Głogowa i grupę mażoretek.

Tego samego dnia, o godzinie 13:30 podczas uroczystej akademii w Centrum Kultury Muza w Lubinie zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaki branżowe „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.”.
Tradycyjne imprezy: karczma i comber zaplanowano w Głogowie.
Uroczysta Msza Święta w intencji hutników i ich rodzin zostanie odprawiona w niedzielę, 19 maja o godzinie w Katedrze w Legnicy.

Trzy huty KGHM

Do KGHM należą huty miedzi w Głogowie, w Legnicy oraz HM Cedynia – Walcownia. W każdej z nich procesy produkcyjne opierają się na różnych technologiach. Dzięki zdolnościom produkcyjnym zlokalizowanych na Dolnym Śląsku hut – KGHM jest jednym ze światowych liderów branży metalurgicznej. Spółka jest w pierwszej dziesiątce światowych producentów miedzi i zajmuje drugie miejsce na świecie wśród producentów srebra.

Wszystkie huty KGHM zostały wyróżnione znakiem Copper Mark, prestiżową gwarancją odpowiedzialnej produkcji. Certyfikat potwierdza efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi.

Oprócz miedzi, srebra i złota w hutach KGHM produkowane są: ołów surowy, ołów rafinowany, kwas siarkowy, siarczan niklawy oraz selen.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto