Agrosiacy na Olimpiadzie Młodzieży wypadli bardzo dobrze. Wrócili bez medalu, ale z wartościowymi wynikami

We Włocławku zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży juniorów młodszych w lekkoatletyce. W ogólnym zestawieniu zawodnicy Agrosu Żary zdobyli ponad 30 pkt, co dało 30 miejsce w Polsce na 250 startujących klubów.

Żarscy zawodnicy tym razem nie zdobyli medali, ale w finałach wystąpili: Kevin Singh skok w dal 6,71 PB -9. miejsce Gabryś Mleczko również 9. miejsce w 10 boju z rekordem życiowym 5189 pkt (w 6 konkurencjach rekordy życiowe) 10. miejsce dla Wiktorii Poniewierki w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1,57 m. W konkurencjach rzutowych Kinga Pecyna była na 14. miejscu w rzucie młotem z rekordem życiowym 43,78 i była na 17. miejscu w rzucie dyskiem. W pchnięciu kulą Julka Pietrusiak zajęła 24. miejsce.

Wspaniały bieg na 100 m p.pł. w eliminacjach Natalii Gielicz 10. wynik w eliminacjach z rekordem klubu 14,43 s niestety w biegu finałowym błąd na 6. płotku sprawił, że nie dobiegała do mety i ostatecznie była na 16 miejscu, tak jak w skoku wzwyż Kacper Mysiorek. Sztafeta 4x100 m w składzie G.Mleczko, K.Singh, K.Mysiorek, Sz.Mac uplasowała się na 7. miejscu w kraju.