Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bolesław Kaczmarski, wieloletni działacz KS Promień Żary honorowym obywatelem miasta Żary

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Bolesław Kaczmarski, długoletni działacz KS Promień Żary pośmiertnie otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Żary
Bolesław Kaczmarski, długoletni działacz KS Promień Żary pośmiertnie otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Żary archiwum prywatne
Bolesław Kaczmarski, nieżyjący już wieloletni działacz KS Promień Żary, honorowym obywatelem Żar. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej w tym roku, sesji rady miasta.

Bolesłąw Kaczmarski, wieloletni działacz KS Promień Żary pośmiertnie otrzymał tytuł honorowego obywatela Żar. Radni miejscy podjęli uchwałę w tej sprawie podczas ostatniej w tym roku sesji rady miasta w czwartek 28 grudnia. Jednym z inicjatorów uchwały był Robert Dziadul, radny i działacz Promienia, który odczytał uzasadnienie wniosku o nadanie B. Kaczmarskiego zaszczytnego tytułu.

Poświęcenie i sukcesy

Trener Kaczmarski był jednym z założycieli klubu, który powstał w 1946 roku. Jak czytamy w uzasadnienu, trener Kaczmarski słynął ze swojego zaangażowania w kształtowanie charakterów i piłkarskich umniejętności młodych zawodników Promienia. Lubił pracę z młodzieżą i jej poświęcał ogrom swojego czasu, odnosił wiele trenerskich sukcesów. Pod jego skrzydłami trenowali m.in. Andrzej Niedzielan i Mariusz Liberda, którzy grali w reprezentacji Polski, ale także piłkarze grający w ligowych klubach - Ryszard Mańko, Edward Lorens, Leszek Piekarczyk, Ryszard Grzmil czy Józef Downar.

Dbał o młodych piłkarzy

Wyszukiwał talenty, dawał szansę do gry każdemu. Pilnował nie tylko gry w piłkę, ale także wyników w szkole. Jak wspominał E. Loresn, jeśli któryś z młodych piłkarzy opuszczał sie w nauce, mógł być nawet odsunięty od drużyny. Trener Kaczmarski został wyróżniony przez OZPN czy PZPN za swojego zasługi dla rozwoju piłki nożnej w regionie. Zmarł w 2017 roku w wieku 88 lat.

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto