Górnik Zamek Książ Wałbrzych trzeci raz pokonał ekipę ze Starogardu Gdańskiego i jest w finale I ligi!

Paweł Gołębiowski
Górnik wygrał u siebie dwa razy i w Starogardzie Gdańskim tzw. postawił kropkę nad I
Górnik wygrał u siebie dwa razy i w Starogardzie Gdańskim tzw. postawił kropkę nad I Paweł Gołębiowski (zdjęcia z meczu Górnik Zamek Książ - SKS Fulimpex Starogard Gdański w Wałbrzychu
Koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych w sobotę, 11 maja pokonali na wyjeździe 97:92 SKS Fulimpex Starogard Gdański i awansowali do finału play-off I ligi. Do awansu do ekstraklasy brakuje im zatem jeszcze tylko wyeliminowania jednego przeciwnika.

Sobotnie zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Adamka było trzecim w półfinałowej rozgrywce (a rywalizacja toczy się właśnie do trzech zwycięstw). Wcześniej Górnik Zamek Książ wygrał z SKS-em u siebie 97:76 i 86:73, ale mecze nie były dla wałbrzyszan tzw. spacerkiem.

W trzecim starciu też nie było łatwo. Ekipa z Wałbrzycha w połowie spotkania prowadziła 50:46, ale po trzeciej kwarcie gospodarze wyszli na prowadzenie 74:70. Górnik jednak opanował sytuację i w ostatnich 10. minutach zapewnił sobie zwycięstwo.

W finale zmierzy się z lepszym z pary: GKS Tychy – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz.

SKS Sulimpex Starogard Gdański – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 92:97 (23:27, 23:23, 28:20, 18:27)

Górnik Zamek Książ: Jakóbczyk 20, Pabian 16, Jackson 15, Góreńczyk 12, Durski 9, Niedźwiedzki 9, Kowalenko 5, Wilk 5, Dawdo 4, Margiciok 2, Czempiel 0.

Dla SKS-u najwięcej: Siewruk 22, Stewart 19, Czerlonko 14.