Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ksiądz Ryszard Walner z parafii w Bieniowie ine żyje. Wcześniej służył m.in w Drożkowie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
KS. Ryszard Walner z Bieniowa odszedłna zawsze w środę 6 grudnia
KS. Ryszard Walner z Bieniowa odszedłna zawsze w środę 6 grudnia arcihwum Diecezji
Nie żyje ksiądz Ryszard Walner. Był diecezjalnym duszpastrzem niesłyszących. Odszedł w środę 6 grudnia w żarskim hospicjum. Ostatnie pożegnanie zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Ksiądz Ryzard Walner z parafii w Bieniowie odszedł na zawsze. Zmarł w środę wieczorem 6 grudnia w żarskim hospicjum im. Świętego Brata Alberta. Uroczystości pogrzebowe zaplanowaon na najbliższy poniedziałek, zostanie pochowany na cmentarzu w Lubanicach.

Jak czytamy na stroine Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana odbędą się według następującego porządku:
Sobota 9 grudnia – o 19.30 – msza św. żałobna dla Dekanatu Żary w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie,
Poniedziałek, 11 grudnia, – Bieniów i Lubanice

  • 10.00 – czuwanie modlitewne w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bieniowie;
  • 11.00 – msza św. pogrzebowa; po zakończeniu mszy św. przejazd na cmentarz parafialny w Lubanicach (filia parafii Drożków, cmentarz znajduje się w pobliżu kościoła).

Święcenia w Gorzowie

Śp. ks. Ryszard Walner urodził się 2 grudnia 1956 r. we Wschowie w rodzinie Kazimierza i Anny z d. Sternat. Szkołę podstawową ukończył w Osowej Sieni. Następnie uczył się w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lesznie oraz w Technikum Mechanicznym we Wschowie. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w 1978 r. wstąpił do wyższego seminarium duchownego w Paradyżu. 27 maja 1984 r. w kościele katedralnym w Gorzowie Wlkp. przyjął święcenia kapłańskie z biskupa Wilhelma Pluty.

Jego parafie

Pracował jako wikariusz w Żarach (par. Wniebowzięcia NMP, 1984-1989), Żaganiu (par. Wniebowzięcia NMP, 1989-1992), Lipinkach Łużyckich (1992-1994) i ponownie w Żarach (par. Miłosierdzia Bożego, 1994-1995). 22 sierpnia 1995 r. został proboszczem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Drożkowie. Później kierował jeszcze parafią pw. św. Józefa w Zaborze (2010-2016) i pw. św. Andrzeja w Szprotawie (2016-2021). 2 sierpnia 2021 r. mianowano go proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bieniowie.

Duszpastrz niesłyszących

Już podczas studiów w seminarium duchownym nauczył się języka migowego. Po święceniach zaangażował się w pracę duszpasterską z osobami niesłyszącymi. Od 15 października 1998 r. został diecezjalnym duszpasterzem niesłyszących.
23 czerwca 2000 r. uzyskał tytuł magistra teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, a 25 listopada 2003 r. na tej samej uczelni uzyskał licencjat kanoniczny w zakresie teologii praktycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto