Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kursanci szkoły policyjnej patrolują Lubsko. To już kolejna wizyta przyszłych funkcjonariuszy w mieście

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Przyszli policjanci już patrolują ulice Lubska
Przyszli policjanci już patrolują ulice Lubska Gmina Lubsko
Grupa kursantów Szkoły Policji w Pile przyjechała do Lubska. To już trzecia wizyta przyszłych policjantów w mieście. Tutaj poznają tajniki zawodu.

Grupa przyszłych policjantów - kursantów pilskiej szkoły, przyjechała do Lubska. W najblizszych dniach będą patrolować ulice miasta i poznawać tajniki zawodu. To już trzecia wizyta przyszłych funkcjonariuszy policji w Lubsku. Ich zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, policjanci będą pełnili swoją pierwszą służbę w pionach: ogniwa patrolowo-interwencyjnego, służby obchodowej, ruchu drogowego, kryminalnym oraz na stanowisku kierowania, czyli w dyżurce lubskiego komisariatu.

Praca w policji czeka

Tymczasem rekrutacja do policji wciąż trwa. Żarska komenda zaprasza chętnych do składania dokumentów. Wymagane dokumenty:

  • wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby (część A i B);
  • podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji;
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
  • świadectwa pracy lub służby – (kserokopie-oryginały kandydat przedkłada do wglądu);
  • książeczkę wojskową (jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową) zawierającą wpis potwierdzający odbycie zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy.

Trwa rekrutacja

Informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (policja.pl) lub na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji (

www.lubuska.policja.gov.pl

w zakładce PRACA. Dokumenty można składać w Zespole Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru, możesz przyjść lub zadzwonić telefon: 47 79 41 270.

Czytaj też:

Zobacz też: Trudna sytuacja bezdomnych

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kursanci szkoły policyjnej patrolują Lubsko. To już kolejna wizyta przyszłych funkcjonariuszy w mieście - Gazeta Lubuska

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto