MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Laguna niesamowicie dobrze rozpoczęła sezon. Statek na Odrze cieszy się coraz większym uznaniem turystów i mieszkańców

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Mija dziesięć lat, od kiedy statek o imieniu Laguna wozi mieszkańców i turystów po Odrze. Jeśli cały sezon będzie będzie tak dobry, jak pierwsze dwa tygodnie, to będzie najlepszy! Laguna nie tylko się nie nudzi, ale zdobywa coraz większe zainteresowanie. Kto płynął, to wraca, żeby znów skorzystać z rejsu.

Kiedy kapitan Laguny Bernard Wojtyniak zakłada biało-granatową czapkę, a w rękę bierze fajkę, zaraz ktoś prosi pamiątkowe zdjęcie. Tak niewiele trzeba, aby poczuć się jak na wakacjach. Wystarczy dojechać do portu, w którym aktualnie statek cumuje i wybrać się w trasę po Odrze. To mogą być Cigacice, Nowa Sól, Głogów, a w tym sezonie dodatkowo też Krempa, gdzie odnowiona została przystań. Duży potencjał tego miejsca, zwłaszcza dla grup rowerowych, widzi Łukasz Kozłowski, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. Rowerzyści mogą wsiąść na statek w Cigacicach, wysiąść w Krempie i dalej pojechać w trasę.

Laguna. Nowości na statku

W tym roku Laguna zaczęła pływać wraz z początkiem kwietnia. Pod względem zainteresowania i sprzedaży biletów są to bardzo dobre dwa tygodnie.

– Nasz produkt turystyczny jest już znany. Jako Nowa Sól wychodzimy poza region różnymi działaniami promocyjnymi i to przynosi efekty. Jesteśmy też coraz bardziej rozpoznawalni, jako Lubuskie Trójmiasto. Nie chcę zapeszyć, ale początek sezonu, jeśli chodzi o liczbę turystów i już sprzedanych biletów jest bardzo obiecujący - podkreśla dyrektor Kozłowski.

Turyści i mieszkańcy, którzy już korzystali z rejsów, chętnie wracają. Przybywa też nowych zainteresowanych taką możliwością spędzania czasu. Jesienią zaproponowano uczestnikom rejsów nowości, które bardzo się spodobały.

– Postawiamy na wydarzenia dla dzieci i gotowanie na żywo na statku. To będą dwa filary sezonu. Zrobiliśmy zajawkę tego typu wydarzeń. Okazały się strzałem w dziesiątkę – przyznaje Łukasz Kozłowski i podkreśla 10-letnie doświadczenie Nowej Soli, jako armatora, które pozwala odpowiednio organizować rejsy.

– Przyjmujemy pomysły rejsów tematycznych. Staramy się dopasować ofertę do potrzeb. Są wycieczki z muzyką, i takie z ciszą. Organizujemy rejsy od krótkich po długie, od poważnych po imprezowe, czy biznesowe. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy otwarci na wszystkie sugestie – zapewnia.

Odra. Stan rzeki

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. rejsy przepływowe, które trwają 4-5 godzin, a cena jest taka sama jak podczas wyprawy godzinnej. To czas, w którym statek dopływa np. z Głogowa do Nowej Soli, znakomita okazja dla pasjonatów przyrody.
Jaki będzie sezon pod względem ilości wody w Odrze? Na razie pod tym względem jest bardzo dobrze.

– Widzimy, że zima i wiosna są bardzo deszczowe. Nie pamiętam w historii 10-letniej pracy w żegludze tak długo wysokiej Odry. Oczywiście, miała swoje fale, wahania, były też wyższe stany, ale nie pamiętam, aby tak długo utrzymywał się wysoki poziom – opowiada Kozłowski. – Kiedy wody gruntowe są wyżej, każde opady dają dużą nadzieję, że hydrologicznie będzie to dobry rok. Ale jak będzie, to dzisiaj wróżenie z fusów. Na pewno mamy lepszy punkt startu sezonu, co daje nadzieję, że poziom wody będzie na tyle dobry, że będziemy mogli bez problemów realizować nasz harmonogram.

Bieżące informacje na temat rejsów Laguny można sprawdzać na profilu Statek Laguna - Rejsy po Odrze na Facebooku. Bilety można kupować na statku przed rejsem. Jest możliwość zamawiania telefonicznego dla grup powyżej 10 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Laguna niesamowicie dobrze rozpoczęła sezon. Statek na Odrze cieszy się coraz większym uznaniem turystów i mieszkańców - Gazeta Lubuska

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto