Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

OSP w Kunicach ma nowy sprzęt. To m.in kamery termowizyjne, które ułatwią poszukiwania ludzi w trudnych warunkach

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Nowy sprzęt trafił do OSP w Kunicach
Nowy sprzęt trafił do OSP w Kunicach UM Żary
OSP Kunice ma nowy sprzęt o wartości trzydziestu tysięcy złotych. To m.in. kamery termowizyjne, zestawy ratownicze i baterie do drona.

OSP Kunice ma nowy sprzęt. To kamery termowizyjne, które mają ułatwić strażakom poszukiwania osób w zadymionych pomieszczeniach podczas pożaru, czy przy słabej widoczności, ale to nie wszystko. Strażacy dostali także zestawy ratownicze wraz z deskami ortopedycznymi i szynami Kramera oraz baterię do drona, który jest już na wyposażeniu.

Zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 zastąpią już mocno sfatygowane komplety będące na obecnym wyposażeniu naszych ratowników. 3 nowe baterie pozwolą utrzymać strażackiego drona ponad godzinę w powietrzu, co niewątpliwie przyspieszy znalezienie poszukiwanego w trudno dostępnym i rozległym terenie - podkreślają strażacy.

Rosną w siłę

Kasę pozyskało miasto w ramach konkursie na pozyskanie środków dla ochotniczych straży pożarnych organizowanym przez władze wojewodztwa. Danutaj MAdej, burmistrz miasta, przekazała oficjalnie sprzęt naczelnikowi OSP - Grzegorzowi Terleckiemu. W ostatnim czasie strażacy OSP mogli livczyć na spor wsparcie w doposażeniu jednostki.

Coraz więcej sprzętu

Przy okazji spotkania, pochwalili się pozostałym sprzętem, mi.in.: zestawem do bezinwazyjnego otwierania drzwi, oświetleniem osobistym oraz nowym umundurowaniem specjalnym zakupionym z dotacji: budżetu miasta Żary, Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, środków dla jednostek Krajowej Sieci Ratowniczo – Gaśniczej oraz programu WFOŚIGW w Zielonej Górze „MAŁY STRAŻAK. Wartość zakupów przekroczyła 43 000 zł.

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: OSP w Kunicach ma nowy sprzęt. To m.in kamery termowizyjne, które ułatwią poszukiwania ludzi w trudnych warunkach - Żary Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto