Pasmo zwycięstw Sobieskiego przerwane przez lidera z Wałbrzycha… [ZDJĘCIA]

Wojciech Olejarz
W sobotę, 22 grudnia żagańska ARENA wypełniła się kibicami, gdzie WKS Sobieski Żagań podejmował lidera rozgrywek II Ligi Piłki Siatkowej – Aqua-Zdrój Wałbrzych.

Pierwszy set był zacięty i wyrównany, dopiero w końcówce wałbrzyszanie zdobyli przewagę i wygrali 25 : 21. Druga partia rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi Sobieskiego. Zawodnicy z Żagania poprawili zdecydowanie zagrywkę, odrzucając rywala od siatki i ograniczając skuteczny pierwszy atak. Do końca seta gospodarze grali niemal koncertowo, wygrywając 25 : 13, co dawało nadzieję licznie zgromadzonej publiczności na końcowy sukces i szóste z rzędu zwycięstwo wojskowych.

Rywali może nieco uśpiła dłuższa pierwsza przerwa, w której na parkiet wyszli młodzi adepci Szkoły Walki i Tańca RONIN , by zaprezentować swoje umiejętności. Zespół gości jednak w kolejnym secie powrócił do swojej normalnej - wysokiej dyspozycji i zdystansował Sobieskiego wygrywając 25 : 12. Set czwarty, po wpadkach obu ekip w drugim i trzecim, to zdecydowany powrót do wyrównanej walki z niewielką, wypracowana na jego początku i utrzymana do końca przewagą Wałbrzycha. Partia czwarta zakończyła się wynikiem 25 : 22, a cały mecz 3 : 1 dla gości, co umocniło tę drużynę na pozycji lidera. Sobieskiemu przegrana nie pozwoliła na zdobycie cennych punktów i wyprzedzenie bezpośrednich rywali w tabeli.

MVP zawodów został Kajetan Kulik z Aqua Zdrój Wałbrzych, a statuetkę wręczył zawodnikowi Prezes LZPS - Tomasz Paluch.

Kolejny Mecz Sobieski zagra 5 stycznia z Chrobrym w Głogowie, a we własnej hali 15 stycznia z Astrą Nowa Sól w 15 kolejce rozgrywek.