Świetny start młodych lekkoatletów z Agrosu Żary. Z Torunia przywieźli dwa złote i jeden srebrny medal

Agros Żary-lekkoatletyka
29 stycznia, w sobotę, lekkoatleci Agrosu Żary wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu juniorów i juniorów młodszych w Toruniu.

Starsi zawodnicy ustanowili kilka rekordów życiowych i jeden rekord klubu w biegu na 60 m.p.pł. Natalii Gielicz.

W niedzielę odbyła się najważniejsza impreza halowa w Polsce dla najmłodszych lekkoatletów U12,U14 i U16, czyli Memoriał Ireny Szewińskiej (nieoficjalne Mistrzostwa Polski).
Świetnie zaprezentował się Michał Kiernożycki zdobywając złoty medal w biegu na 300 m z czasem 37,98 s.
Najmłodszy Agrosiak na zawodach, Antoni Szymański(U12 )zdobył złoty medal w biegu na 200 m i srebrny medal w skoku w dal.

Bardzo blisko medalowych pozycji byli Ada Wasilewska w pchnięciu kulą. Młodej zawodniczce z Żar zabrakło 4 cm., a w biegu na 60 przez płotki uplasowała się na 9 miejscu. Oliwia Szymańska niestety zaliczyła upadek w finale biegu na 60 m p.pł. i tym razem nie zdobyła medalu.

Trenerzy i działacze żarskiego klubu twierdzą, że żarscy lekkoatleci, którzy ustanowili wiele rekordów życiowych, udowodnili, że warto na nich stawiać, charakter i wola walki, którą pokazali na zawodach świadczy o tym, że mogą wygrać z każdym .