Świetny występ żarskich lekkoatletów w Sieradzu. Żaranie walczyli jak lwy o jak najwyższe miejsca!

Małgorzata Fudali Hakman
Mamy dla fanów lekkoatletyki fantastyczne wiadomości. Reprezentanci Agrosu Żary świetnie się zaprezentowali w lekkoatletycznym Finale Ogólnopolskim LDK U14 i U16.

Po eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Żarach, do reprezentacji województwa zostało powołanych 3 chłopców i 3 dziewczyny z Agrosu Żary. W biegu na 1000 m. z przeszkodami Emilia Fabiszewska wykazała się nadludzko silnym charakterem i wolą walki wywalczyła srebrny medal z wynikiem 3,18,09 s.

W biegu na 300 m. Fabian Deć z czasem 36,96 s. zdobył brązowy medal, poprawiając wyraźnie swój rekord życiowy, ustanowił przy okazji rekord klubu, który od 2009 r. należał do Marcina Ciechanowicza.

Agros Żary

Bardzo dobrze wypadli płotkarze w biegu na 80 m.p.pł. Ada Wasilewska świetnie pobiegła w eliminacjach 13,10 s. (rekord życiowy) i awansowała do finału z drugim wynikiem, niestety w finale mały błąd zdecydował, że Ada uplasowała się tuż poza podium- na 4 miejscu.
W biegu na 300 m.p.pł. świetny bieg Stanisława Pająka i nowy rekord życiowy 42,84 s., który dał mu 5 miejsce.

Agros Żary

Finał B w biegu na 600 m. wygrała Laura Nowacka, zajmując ostatecznie 9 miejsce z czasem 1,44,75 s. Laura w ostatnim czasie zrobiła wielkie postępy, a na kolejnych mistrzostwach będzie już gotowa do walki o najwyższe cele. W biegu na 100 m. bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Urszuc, który zajął ostatecznie 10 miejsce z czasem 12,23 s., będąc jednak o rok młodszy od innych zawodników.