MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To była fantastyczna zabawa. Delta zagrała dla Olusia i zebrała ponad 20 tysięcy złotych!

Małgorzata Fudali Hakman
Małgorzata Fudali Hakman
Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie Żarskiej
Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie Żarskiej Małgorzata Fudali Hakman
18 czerwca, na stadionie Delty w Sieniawie Żarskiej odbył się festyn, na którym zbierano fundusze na rehabilitację 12-letniego Olusia. Chłopczyk urodził się z porażeniem mózgowym i potrzebuje ciągłej rehabilitacji. Opiekuje się nim tylko tata, bo jego mama zmarła gdy miał 7 lat.

Świat się zawalił

Olek urodził się 12 maja 2010 roku z czterokończynowym porażeniem mózgowym i od razu trafił na OIOM w Zielonej Górze. Potem przewieziono go do Nowej Soli na neurologię dziecięcą, następnie śmigłowcem LPR poleciał do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Założono mu rurkę tracheotomijną, dzięki której oddychał do 2019 roku.

Olek całe dzieciństwo spędził w szpitalach

Lekarze zdiagnozowali u niego deficyt aktywności cyklohydrolazy guanozynotrójfosforanu. Jest to choroba genetyczna. Oluś miał też problemy z przepukliną, jelitami, pęcherzem czy grzybicą jamy ustnej, która jest efektem działania leków. Do dzisiaj je tylko jedzenie ze słoiczków Gerbera.
Jakby tego było mało, 5 lat temu odeszła mama Olka, Gabrysia, która osierociła dwóch synów. Zdiagnozowano u niej raka jajników i 29 letnia kobieta umarła 2 miesiące po diagnozie. Oluś miał wtedy 7 lat, a jego brat Kacper 9. Tata Olka, Tomasz Szymczak, musiał wtedy zrezygnować z pracy, żeby zająć się opieką nad niepełnosprawnym synkiem i jego starszym bratem.
ZOBACZ WIDEO:

od 16 lat

Dobrzy ludzie pomagają

Wydatki związane z rehabilitacją i zwykłym codziennym życiem są ogromne, dlatego bez pomocy dobrych ludzi, rodzina miałaby bardzo ciężko.
Tym razem na pomysł pomocy wpadł prezes Delty, Łukasz Pokrywiecki. Postanowił pomóc sąsiadowi i zorganizował przy pomocy wielu wspaniałych ludzi niesamowitą imprezę, na której bawiono się do białego rana.

Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie ŻarskiejMałgorzata Fudali Hakman

-Znam Tomka i wiem jak bardzo stara się wychować dobrze swoich synów. Kacper gra u nas w drużynie, a Oluś przychodzi z tata na wszystkie jego mecze. Jest naszym najwierniejszym kibicem-informuje prezes Delty Sieniawa

.
Oprócz rozgrywek sportowych dzieci i dorosłych były dmuchańce, pop corn, gokarty, stoisko OSP z Sieniawy Żarskiej, samochód żarskiej policji i ogromny traktor. Największa atrakcją były kolorowe proszki holi.
Muzyczną oprawę zapewnili dwaj didżeje: Dj Adbase i Dj Rotsen.

Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie ŻarskiejMałgorzata Fudali Hakman

-Nie spodziewaliśmy się, że będzie tutaj tyle ludzi-mówi Monika Król, towarzyszka Tomasza Szymczaka, która od lat pomaga tacie Olka. –Bardzo się cieszymy, bo każda pomoc się przyda, wydatki na pampersy i jedzenie dla Olusia są wysokie, do tego co jakiś czas trzeba kupić specjalistyczny wózek, bo przecież chłopczyk ciągle rośnie.

Takie wózek kosztuje około 8 tysięcy. Niestety NFZ refunduje tylko 3 tysiące.
Tata Olka stoi skromnie z boku i patrzy ciągle na synka, czy wszystko porządku. Czy nie zakrztusił się i czy oddycha normalnie.

Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie ŻarskiejMałgorzata Fudali Hakman

-Chciałbym podziękować Łukaszowi i wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się w zbiórkę, jestem wam ogromnie wdzięczny- powiedział wzruszony Tomasz Szymczak

.

Na festynie zebrano ponad 20 tysięcy złotych. Cała kwota zostanie przekazana na rehabilitację Olusia Szymczaka.

Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie ŻarskiejMałgorzata Fudali Hakman

Cały czas można wpłacać pieniądze na konto:

Festyn Gramy dla Olusia w Sieniawie ŻarskiejMałgorzata Fudali Hakman

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto