Trzy złote medale i dwa rekordy Polski. Lubuszanie sześć razy na podium mistrzostw Polski

Cezary Konarski
Hubert Trościanka poprawił rekord Polski w siedmioboju juniorów.
Hubert Trościanka poprawił rekord Polski w siedmioboju juniorów. Facebook/PZLA
Aleksandra Jeż (AZS AWF Gorzów) i Hubert Trościanka (ULKS Uczniak Szprotawa) zdobyli złote medale i ustanowili rekordy Polski w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów we Wrocławiu. Tytuł mistrzowski – tyle, że wśród seniorek – wywalczyła też Magdalena Żelazna (AZS AWF).

Wrocławską KGHM Ślęza Arenę opanowały rzesze młodych lekkoatletów, którzy rywalizowali o medale mistrzostw Polski juniorów młodszych (U18) i juniorów (U20). Lubuszanie wywalczyli cztery medale – dwa złote i dwa srebrne.

Znakomicie spisali się Aleksandra Jeż (AZS AWF Gorzów) i Hubert Trościanka (ULKS Uczniak Szprotawa). Oboje sięgnęli po tytuły mistrzowskie, a do tego poprawili rekordy Polski. Gorzowianka była najlepsza w biegu na 200 m juniorek młodszych, jej rekordowe osiągnięcie to 24,51 (poprzedni rekord Polski – 24,53). Z kolei Hubert Trościanka triumfował w siedmioboju juniorów, z wynikiem 5554 pkt. Poprawił aż 16-letni rekord Polski – 5542 pkt.

Ponadto dwa srebrne medale zdobyli – w rywalizacji juniorów młodszych – Zofia Rojek (AZS AWF Gorzów) w biegu na 60 m ppł. (8,57) i Michał Kiernożycki (Agros Żary) w biegu na 200 m (21,63).

We Wrocławiu, równolegle do zmagań juniorów, rozegrano halowe mistrzostwa Polski seniorów w chodzie. Na dystansie 3000 m dwa medale zdobyły gorzowianki – złoty, debiutująca w gronie seniorek Magdalena Żelazna (AZS AWF) z rekordem życiowym 13.12,40, a brązowy Izabela Krzyżanowska (ALKS AJP) – 13.59,24.