Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu głogowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DURAŁ Piotr Tomasz: pozycja 1 : 1,41% (393 głosów)
- POPEK Mariola Barbara: pozycja 2 : 1,41% (393 głosów)
- JAREMOWICZ Karol: pozycja 3 : 1,41% (393 głosów)
- KAŹMIERCZAK Maria Teresa: pozycja 4 : 1,41% (393 głosów)
- ROSZKOWSKA Anita Beata: pozycja 5 : 1,41% (393 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOSMALSKI Radosław: pozycja 1 : 5,57% (1 556 głosów)
- HORBATOWSKA Monika Magdalena: pozycja 2 : 5,57% (1 556 głosów)
- MATUSZEWSKI Marek Ryszard: pozycja 3 : 5,57% (1 556 głosów)
- MATUSIAK Wiesław Bronisław: pozycja 4 : 5,57% (1 556 głosów)
- ŻMUDA Marta Anna: pozycja 5 : 5,57% (1 556 głosów)
- DAWIDOWSKA Danuta Genowefa: pozycja 6 : 5,57% (1 556 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- BARANOWSKI Daniel Seweryn: pozycja 1 : 1,21% (339 głosów)
- KAŹMIERCZAK Łukasz: pozycja 2 : 1,21% (339 głosów)
- PILNY Mateusz Marcin: pozycja 3 : 1,21% (339 głosów)
- PRZYBYLSKA Anna Małgorzata: pozycja 4 : 1,21% (339 głosów)
- JARZĄBEK Dorota: pozycja 5 : 1,21% (339 głosów)
- BUDZINOWSKA Małgorzata Grażyna: pozycja 6 : 1,21% (339 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA:
- ŁAWROWSKI Bartosz Krystian: pozycja 1 : 4,98% (1 390 głosów)
- PAWLAK-OSOMAŃSKA Ewa Anna: pozycja 2 : 4,98% (1 390 głosów)
- KWOLEK Krystyna Joanna: pozycja 3 : 4,98% (1 390 głosów)
- BOROWIECKI Arkadiusz: pozycja 4 : 4,98% (1 390 głosów)
- ZAWADZKA Klaudia Otylia: pozycja 5 : 4,98% (1 390 głosów)
- MISELIS Piotr Kazimierz: pozycja 6 : 4,98% (1 390 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZUBOWSKIEGO:
- KĘDZIORA Mariusz Kamil: pozycja 1 : 4,47% (1 249 głosów)
- KRECHOWIEC Antoni: pozycja 2 : 4,47% (1 249 głosów)
- PIOTROWSKI Dariusz: pozycja 3 : 4,47% (1 249 głosów)
- VAŠIČEK Michaela Marta: pozycja 4 : 4,47% (1 249 głosów)
- FRALA Małgorzata: pozycja 5 : 4,47% (1 249 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BORYSIEWICZ Jerzy Edward: pozycja 1 : 0,98% (319 głosów)
- RUSIN-FRAŃCZAK Katarzyna Maria: pozycja 2 : 0,98% (319 głosów)
- WEBER Przemysław Ryszard: pozycja 3 : 0,98% (319 głosów)
- ZIELIŃSKA Natalia Anna: pozycja 4 : 0,98% (319 głosów)
- KOŁODZIEJ Piotr: pozycja 5 : 0,98% (319 głosów)
- SIUDA Ewa Daria: pozycja 6 : 0,98% (319 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WNUK Michał Paweł: pozycja 1 : 6,1% (1 995 głosów)
- ADAMCZAK Iwona Wioletta: pozycja 2 : 6,1% (1 995 głosów)
- BOCHANYSZ Roman Eugeniusz: pozycja 3 : 6,1% (1 995 głosów)
- KOTWICA Honorata Iwona: pozycja 4 : 6,1% (1 995 głosów)
- LACH-SEREDIUK Anna Maria: pozycja 5 : 6,1% (1 995 głosów)
- PRZYSIĘŻNY Mirosław Jan: pozycja 6 : 6,1% (1 995 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- PROKOP Bartłomiej Konrad: pozycja 1 : 1,21% (395 głosów)
- JASIŃSKA Monika Eliza: pozycja 2 : 1,21% (395 głosów)
- KAMIŃSKA Joanna Marzena: pozycja 3 : 1,21% (395 głosów)
- BARANOWSKI Władysław: pozycja 4 : 1,21% (395 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA:
- BORECKI Wojciech Stanisław: pozycja 1 : 4,86% (1 591 głosów)
- RYBKA Zbigniew Piotr: pozycja 2 : 4,86% (1 591 głosów)
- TAZBIR-SUCHOCKA Magdalena: pozycja 3 : 4,86% (1 591 głosów)
- BRYL Anna: pozycja 4 : 4,86% (1 591 głosów)
- BRASSE-JUŹWIAK Katarzyna: pozycja 5 : 4,86% (1 591 głosów)
- JETON Dominik Tomasz: pozycja 6 : 4,86% (1 591 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZUBOWSKIEGO:
- STRZĘCIWILK Mirosław Leonard: pozycja 1 : 4,71% (1 541 głosów)
- PECIAK Jolanta Magdalena: pozycja 2 : 4,71% (1 541 głosów)
- SARZYŃSKA Anna: pozycja 3 : 4,71% (1 541 głosów)
- PENZA Emanuel Patryk: pozycja 4 : 4,71% (1 541 głosów)
- ZUBOWSKI Jan Kazimierz: pozycja 5 : 4,71% (1 541 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROJEWSKI Arkadiusz Paweł: pozycja 1 : 0,64% (172 głosów)
- KOŁODZIEJ Ewa Joanna: pozycja 2 : 0,64% (172 głosów)
- DUCHIŃSKA Karolina Maria: pozycja 3 : 0,64% (172 głosów)
- KOZIAR Ewelina Maria: pozycja 4 : 0,64% (172 głosów)
- SROKA Józef Władysław: pozycja 5 : 0,64% (172 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Krzysztof: pozycja 6 : 0,64% (172 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZAIŃSKA Ewa Maria: pozycja 1 : 5,6% (1 494 głosów)
- ZAHORSKI Jacek Zbigniew: pozycja 2 : 5,6% (1 494 głosów)
- OGRODNIK Beata Joanna: pozycja 3 : 5,6% (1 494 głosów)
- PAWLIK Robert Piotr: pozycja 4 : 5,6% (1 494 głosów)
- NOWICKA Dorota Patrycja: pozycja 5 : 5,6% (1 494 głosów)
- STACHÓW Krzysztof Piotr: pozycja 6 : 5,6% (1 494 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- CHUDZIK Oliwier Andrzej: pozycja 1 : 1,23% (327 głosów)
- ŁOBODZIŃSKI Rafał Konrad: pozycja 2 : 1,23% (327 głosów)
- RYBA Elżbieta Danuta: pozycja 3 : 1,23% (327 głosów)
- PROKOP Beata Wiesława: pozycja 4 : 1,23% (327 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA:
- HOŁOWNIA Jeremi Adam: pozycja 1 : 6,62% (1 767 głosów)
- ADAMCZAK Bartłomiej Jakub: pozycja 2 : 6,62% (1 767 głosów)
- AKIELASZEK-WITCZAK Anna Magdalena: pozycja 3 : 6,62% (1 767 głosów)
- LASKOWSKA Aneta Jolanta: pozycja 4 : 6,62% (1 767 głosów)
- PAWEŁCZAK Zofia: pozycja 5 : 6,62% (1 767 głosów)
- MUSIAŁ Robert Ryszard: pozycja 6 : 6,62% (1 767 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZUBOWSKIEGO:
- PŁONEK Danuta: pozycja 1 : 4,47% (1 194 głosów)
- RYBAK Leszek Krzysztof: pozycja 2 : 4,47% (1 194 głosów)
- VAŠIČEK Marta: pozycja 3 : 4,47% (1 194 głosów)
- MAKARA Marian: pozycja 4 : 4,47% (1 194 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SROKA Beata Anna: pozycja 1 : 1,12% (279 głosów)
- MALEC Małgorzata Renata: pozycja 2 : 1,12% (279 głosów)
- MARTIN Ewa Joanna: pozycja 3 : 1,12% (279 głosów)
- PIĄTEK Paweł Krzysztof: pozycja 4 : 1,12% (279 głosów)
- ŚLIFIERZ Arkadiusz Grzegorz: pozycja 5 : 1,12% (279 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DUDKOWIAK Jarosław Ryszard: pozycja 1 : 6,66% (1 656 głosów)
- MAKOWSKA-SIKORA Monika: pozycja 2 : 6,66% (1 656 głosów)
- HUBISZ Ludomir Bogusław: pozycja 3 : 6,66% (1 656 głosów)
- JURDZIŃSKA Renata Ewa: pozycja 4 : 6,66% (1 656 głosów)
- WOŹNIAK Paweł: pozycja 5 : 6,66% (1 656 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- PRZYBYLSKI Robert Rafał: pozycja 1 : 1,33% (330 głosów)
- ŁOBODZIŃSKA Katarzyna Barbara: pozycja 2 : 1,33% (330 głosów)
- MAKARA Tomasz: pozycja 3 : 1,33% (330 głosów)
- BARANOWSKA Maria Danuta: pozycja 4 : 1,33% (330 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA:
- ROKASZEWICZ Ryszard: pozycja 1 : 6,15% (1 529 głosów)
- GROFFIK Marek Krzysztof: pozycja 2 : 6,15% (1 529 głosów)
- ZAWADZKA Arleta Janina: pozycja 3 : 6,15% (1 529 głosów)
- ŁABARZEWSKA Beata: pozycja 4 : 6,15% (1 529 głosów)
- WALCZAK Jan Włodzimierz: pozycja 5 : 6,15% (1 529 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZUBOWSKIEGO:
- BADZIŃSKA Agnieszka Ewa: pozycja 1 : 5,02% (1 248 głosów)
- SADOWSKI Krzysztof Piotr: pozycja 2 : 5,02% (1 248 głosów)
- RYKACZEWSKI Zdzisław: pozycja 3 : 5,02% (1 248 głosów)
- KUCZEŁA Ewa Iwona: pozycja 4 : 5,02% (1 248 głosów)
- FRĄCKOWIAK Bogdan: pozycja 5 : 5,02% (1 248 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu głogowskiego z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOZAKOWSKI Tadeusz Zdzisław: pozycja 1 : 1,44% (996 głosów)
- BOBEL Tomasz: pozycja 2 : 1,44% (996 głosów)
- WRÓBLEWSKA Marcela Martyna: pozycja 3 : 1,44% (996 głosów)
- SZCZYREK Paweł: pozycja 4 : 1,44% (996 głosów)
- LISTWAN Angelika Joanna: pozycja 5 : 1,44% (996 głosów)
- TOMKOWIAK Mariusz Adam: pozycja 6 : 1,44% (996 głosów)
- TOMCZYK Alicja Anna: pozycja 7 : 1,44% (996 głosów)
- FRĄCKOWIAK Grzegorz: pozycja 8 : 1,44% (996 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZCZEPANIAK Karol Korneliusz: pozycja 1 : 4,59% (3 183 głosów)
- MŁODECKA Dorota: pozycja 2 : 4,59% (3 183 głosów)
- FRANKIEWICZ-MICHALIK Mariola Janina: pozycja 3 : 4,59% (3 183 głosów)
- PIĘKOŚ Agnieszka Elżbieta: pozycja 4 : 4,59% (3 183 głosów)
- SZYMAŃSKA Beata: pozycja 5 : 4,59% (3 183 głosów)
- KONOWALCZYK Andrzej Tadeusz: pozycja 6 : 4,59% (3 183 głosów)
- KOSMATKA Daniel: pozycja 7 : 4,59% (3 183 głosów)
- LASKOWSKI Mariusz: pozycja 8 : 4,59% (3 183 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:
- JASIŃSKI Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 1,52% (1 055 głosów)
- CHRÓŚCIEL Zbigniew: pozycja 2 : 1,52% (1 055 głosów)
- TWARDOCHLEB Ludwik: pozycja 3 : 1,52% (1 055 głosów)
- KUCZKOWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 1,52% (1 055 głosów)
- TARCHAŁA Halina Barbara: pozycja 5 : 1,52% (1 055 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAELA ROKASZEWICZA:
- KUCHNICKI Marcin: pozycja 1 : 3,15% (2 183 głosów)
- KRZEMIEŃ Andrzej Łucjan: pozycja 2 : 3,15% (2 183 głosów)
- BARANIECKI Jan: pozycja 3 : 3,15% (2 183 głosów)
- KUŁAK Ilona Izabella: pozycja 4 : 3,15% (2 183 głosów)
- PAWŁOWSKI Tomasz: pozycja 5 : 3,15% (2 183 głosów)
- BYRA Paulina: pozycja 6 : 3,15% (2 183 głosów)
- BATORSKA-KEMPSKA Elwira Halina: pozycja 7 : 3,15% (2 183 głosów)
- SKOWROŃSKI Karol: pozycja 8 : 3,15% (2 183 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA ZUBOWSKIEGO:
- RAJCHEL Agnieszka: pozycja 1 : 3,16% (2 187 głosów)
- JEMIOŁA Krystyna Halina: pozycja 2 : 3,16% (2 187 głosów)
- MARUT Anna Urszula: pozycja 3 : 3,16% (2 187 głosów)
- SIENKIEWICZ Arkadiusz Zbigniew: pozycja 4 : 3,16% (2 187 głosów)
- KRZYŻAK Marcin Krzysztof: pozycja 5 : 3,16% (2 187 głosów)
- CICHOŃ Czesław: pozycja 6 : 3,16% (2 187 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?