Nasza Loteria

Zamiast remontu wieży zamkowej będą ratować bibliotekę w Żarach. Budynek MBP dosłownie pęka na naszych oczach

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Pęknięcie na elewacji Miejskiej biblioteki Publicznej w Żarach widać z daleka i wygląda ono niepokojąco
Pęknięcie na elewacji Miejskiej biblioteki Publicznej w Żarach widać z daleka i wygląda ono niepokojąco Aleksandra Łuczyńska
Kasa z Polskiego Ładu miała trafić na remont elewacji wieży zamkowej, ale władze miasta podjęły decyzję o przesunięciu środków. Pieniądze będą przeznaczone na ratowanie żarskiej biblioteki, która dosłownie pęka.

W ubiegłym roku w ramach funduszu Polski Ład przyznano niespełna milion złotych na remont elewacji wieży zamku Biebersteinów w Żarach. Miała być nowa elewacja, tarcza zegarowa, balustrada, okiennice. Jednak ta inwestycja musi poczekać, bo jak się okazało, są pilniejsze potrzeby.

CZYTAJ TEŻ

Są ważniejsze cele

Miasto zdecydowało o wykorzystaniu środków na inny cel, kasa zostanie przeznaczona na ratowanie budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach przy ul. Wrocławskiej. Od ponad roku na elewacji zabytkowego budynku widoczne jest spore pęknięcie, które wygląda co najmniej niepokojąco.

Wielkie potrzeby

- W porozumieniu z bankiem gospodarstwa krajowego, które były wcześniej, w ramach fundusz Polski Ład, przeznaczone na remont elewacji wieży zamkowej przekazujemy na ratowanie naszej biblioteki. Jest to podyktowane stanowiskiem architektów, którzy przygotowują obecnie projekt rewitalizacji całego zamku, i twierdzą oni, że kwestia elewacji jej jednolitości z pozostałą częścią zamku nigdy nie będą zgodne. Poza tym są rożnego rodzaju zagrożenia w czasie prac remontowych, dotyczące wieży zamkowej. Biorąc pod uwagę wielkie potrzeby jeśli chodzi o naszą bibliotekę, uzgodniliśmy, że środki przeznaczymy na ratowanie biblioteki - wyjaśniała podczas ostatniej sesji rady miasta Danuta Madej, burmistrz Żar.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto