Lekkoatleci Agrosu w formie. Rzutowo i biegowo prezentują się wzorowo!

W ubiegły weekend, na lekkoatletycznych stadionach, bardzo udanie wystartowali zawodnicy Agrosu Żary.

Biegacze zaliczyli udany start w Karpaczu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w sztafetach 4x400 Mix. Agros wystawił dwie sztafety w grupie U18 i U20. Starszy zespół biegnąc w składzie: Dawid Rewaj, Julia Szczotka, Kewin Singh, Wiktoria Olejniczak rez. Olga Łogoźna wywalczył 6. miejsce w Polsce z rekordem klubu 3,51,16 s.
Natomiast juniorzy młodsi biegnący w składzie: Fabian Deć, Zofia Mejza, Kacper Strzygocki i Wiktoria Guszpit uplasowali się na 8 miejscu w kraju uzyskując- 3,58,13 s, do rekordu klubu zabrakło bardzo niewiele.

Natomiast w Zgorzelcu odbył się ogólnopolski mityng rzutowy, w którym bardzo dobrze spisały się dwie zawodniczki.
Kinga Pecyna w rzucie młotem przekroczyła barierę 50m. Bijąc rekord życiowy, rekord klubu, z dużą przewagą wygrywając konkurs oraz umacniając się na 3 miejscu w kraju, natomiast w rzucie dyskiem Kinga zajęła 2 miejsce ustępując tylko zawodniczce Górnika Wałbrzych. Druga z naszych zawodniczek Alicja Dudkiewicz zwyciężyła w pchnięciu kulą, nie dając rywalkom żadnych szans, a w rzucie młotem zajęła drugie miejsce uzyskując swój najlepszy wynik w sezonie 2022.