Olena Kotuła z Łęknicy robi najlepsze fale Hollywood i fryzury ślubne w Polsce. Zostałą mistrzynią kraju w dwóch kategoriach

Aleksandra Łuczyńska
Fryzjerka z Łęknicy została mistrzynią Polski we fryzjerstwie w dwóch kategoriach Nadesłąne
Olena Kotuła prowdzi salon fryzjerski w przygranicznej Łęknicy. Podczas Mistrzostw Fryzjersko - Kosmetycznych Polski zdobyła złoto w dwóch kategoriach. Lubuszance najlepiej wychodzą tzw. fale Hollywood oraz fryzury ślubne.

Olena Kotuła prowadzi salon fryzjerski w Łęknicy. Mieszkanka powiatu żarskiego wzięła udział w Mistrzostwach Polski w swojej branży i za jednym zamachem zdobyła dwa złote medale w dwóch konkurencjach. Fryzura ślubna (w ograniczonym czasie na wykonanie tylko 25 minut) oraz fryzura fale Hollywood (w ograniczonym czasie na wykonanie 50 minut). Mistrzostwa Polski Fryzjersko - Kosmetyczne zorganizowano podczas Forum Fryzjerstwa LOOK i Forum Kosmetyki beautyVISION w Poznaniu.

Marzyła o tej pracy

O. Kotuła od zawsze chciała być fryzjerką, podobnie, jak jej mama, ale karierę zaczynała w zawodzie nauczycielki. Szybko przekonała się, że to nie jest praca jej marzeń i zaczęła naukę w Technikum Fryzjerskim w Opolu. Po zakończeniu szkoły przeprowadziła się z mężem do województwa lubuskiego. Tutaj, w Łęknicy, otworzyła salon. Marzyła długo o tym, żeby wystartować w Mistrzostwach, ale brakowało jej odwagi.

Odwaga przyszła z czasem

W końcu, w 2020 roku, po trzynastu latach w zawodzie, zdecydowała się podjąć wyzwanie. Jednak plany pokrzyżowała pandemia. - W kwietniu 2023 roku wzięłam udział w konkursie Sztuki Fryzjerskiej „Kreator” w Poznaniu i zajęłam tam 2 .miejsce. W październiku 2023 roku zostałam członkiem Federacji Fryzjerskiej CMC i reprezentantem Kadry Polski w zawodach fryzjerskich. 26 listopada 2023 roku w Mistrzostwach Europy Federacji CMC, które odbyły się w Katowicach, zdobyłam 2. miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Europy CMC w kategorii damskiej Euro Champion Lady: Technique Bridal (Fryzura Ślubna Techniczna) - wylicza Olena.

Trudne przygotowania

W planach ma już kolejne starty. - Udział w takich zawodach to bardzo ciężka praca, godziny treningu w wolnym czasie, poza codzienną pracą w salonie, wiele wyrzeczeń i nerwów, jak i nieocenione poparcie i wyrozumiałość najbliższych. Ale warto! Warto spełniać swoje marzenia i się rozwijać! - dodaje.