Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znaczki pocztowe można drogo sprzedać. Zobaczcie kolekcje na Olx.pl. z naszego regionu

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Kolekcja o wartości 5 tys. 500 zł
Kolekcja o wartości 5 tys. 500 zł Olx.pl
Czy zbieranie znaczków pocztowych jest nudne? Z pewnością jest kosztowne! Sprawdziliśmy, na ile wyceniają swoje kolekcje filateliści w województwie lubuskim. Na portalu Olx.pl są znaczki wystawione za kilka tysięcy złotych. Rekordowa cena za kolekcję to 25 tys. złotych. Ale jest też znaczek, którego właściciel wystawił za 1 tys. 200 zł. Lepiej sprawdźcie, czy nie macie takich skarbów w swoich piwinicach i na strychach...

Zbieranie znaczków pocztowych to wciąż popularne hobby, którym na świecie zajmują się miliony pasjonatów. Dla wielu osób to po prostu nuda, ale dla miłośników filatelistyki to niesamowicie pasjonujące zajęcie. Pasjonujące i bardzo drogie. Sprawdziliśmy, jak wyceniają swoje kolekcje mieszkańcy województwa lubuskiego. Na popularnym portalu Olx.pl pokaźna kolekcja znaczków pocztowych została wystawiona za 25 tys. złotych.

Zbierane latami

Kolekcja składa się z około 10 klaserów, są wypełnione w pełni. Kolekcja składa się w głównej mierze ze znaczków kupowanych na abonament w latach 1961-2016 oraz kilka pojedynczych znaczków z lat poprzednich oraz kupione poza kolekcją. W większości są to znaczki stemplowane. Część znaczków pochodzi z zagranicy, między innymi z takich krajów jak: Chiny, Kanada, Niemcy, Wietnam itd. - czytamy w ogłoszeniu.

Tylko poważne oferty

Kolejna oferta za 5 tys. 500 zł z Gorzowa Wlkp. Wyjątkowy zestaw - komplet arkuszy znaczków pocztowych wydanych z okazji Targów w Lipsku w roku 1947. Zbiór zawiera komplet 50 arkuszy, w arkuszu po 25 znaczków. Razem 1250 znaczków. Proszę tylko o poważne propozycje - zastrzega ogłoszeniodawca.
Z kolei mieszkaniec Lubska jeden, tylko jeden znaczek, wycenił na 1 tys. 200 zł. W Kostrzynie nad Odrą kolekcją znaczków WWF - aż pięć albumów, zmieni właściciela za 1 tys. 750 zł.

Cenna i słynna odwrotka bokserów

Jakie znaczki są cenne? Jeden ze słynniejszych przypadków to odwrotka bokserów. Seria wydrukowana błędnie (bokserzy na znaczku są do góry nogami) w 1956 roku dziś jest niezwykle cenna. Gdyby ktoś był właścicielem takiego znaczka, mógłby zgarnąć nawet kilkaset tysięcy złotych. Przeszukajcie swoje domy, strychy, piwnice, może gdzieś znajdziecie wartościowe skarby.

Czytaj też:

Zobacz też: Niezwykłe zegarki powstają w Zielonej Górze

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto