MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Winobranie 2023. Modlitwa do św. Urbana I patrona Zielonej Góry wybrzmiała przy pomniku

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Modlitwę prowadził ks. kan. Mirosław Donabidowicz, proboszcz parafii patronalnej
Modlitwę prowadził ks. kan. Mirosław Donabidowicz, proboszcz parafii patronalnej Eliza Gniewek-Juszczak
W niedzielę w południe w konkatedrze odprawiona została uroczysta msza święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych. Była też modlitwa do świętego Urbana I i orszak z jego relikwiami. – Niech radość za sprawą mieszkańców oraz gości towarzyszy nam dzięki wstawiennictwu świętego Urbana nie tylko dzisiaj, nie tyko przez tydzień, ale przez cały rok, bo dobrze jest mieszkać w mieście, któremu patronuje święty – mówił ks. kan. Mirosław Donabidowicz, proboszcz parafii pw. św. Urbana w Zielonej Górze.

Winobranie. Uroczysta msza

W konkatedrze pw. św. Jadwigi niedzielna msza o godz. 12 odprawiona została w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych. W homilii nie mogło zabraknąć odniesienia do święta i wina.

– Świętujemy Winobranie. Mamy do tego prawo. Dziękujemy za zbiory i modlimy się o właściwe wykorzystanie tych owoców – mówił ks. kan. Mirosław Donabidowicz, proboszcz parafii pw. św. Urbana w Zielonej Górze.

Ksiądz proboszcz podkreślił, że to właśnie wino w historii łączyło ludzi, ubogacało święta i sprawiało dużo radości.

– Niech radość za sprawą mieszkańców oraz gości towarzyszy nam dzięki wstawiennictwu świętego Urbana nie tylko dzisiaj, nie tyko przez tydzień, ale przez cały rok, bo dobrze jest mieszkać w mieście, któremu patronuje święty, amen – zakończył kazanie ks. kan. Donabidowicz.

Po mszy uformował się orszak, który wraz z relikwiami św. Urbana I udał się w kierunku miasteczka winiarskiego, odwiedzając po drodze pomnik patrona miasta przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

„Niech święty patron wyprosi nam u dobrego Boga potrzebne nam wszystkim dary i łaski, abyśmy kierowali się roztropną miłością, która wprowadza boży ład w przestrzeń naszego życia. Prosimy Cię święty Urbanie, abyś swoim wstawiennictwem oddalił od nas wszelkie wpływy złego ducha, a wyprosił u Boga dla naszego miasta wszechstronny rozwój, ład społeczny, bezpieczeństwo i pomyślność. Pomóż nam, abyśmy umieli sobie przebaczać i kierować się zasadami prawdy i dobra wspólnego, zarówno w naszym życiu prywatnym, jak i publicznym. Wspieraj rodziców i nauczycieli w trudzie wychowania młodego pokolenia w duchu żywej wiary, dopomagaj, abyśmy przekazali ten największy skarb przyszłym pokoleniom” – brzmiała modlitwa przy pomniku papieża Urbana I.

Zobacz też wideo: Bieg Winobraniowy

od 16 lat

Odwiedź nasz serwis specjalny: "Winobranie 2023"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Winobranie 2023. Modlitwa do św. Urbana I patrona Zielonej Góry wybrzmiała przy pomniku - Lubuskie Nasze Miasto

Wróć na zary.naszemiasto.pl Nasze Miasto